Timíkovi začátky dogdancingu

16. března 2011

Po tom co jsem si přivezla Timíka z útulku a viděla jak je hyperaktivní, tak jsem si řekla, že by ho mohlo učení kravinek bavit :-D Jelikož neuměl ani jeden povel, ani chodit na vodítku, tak jsme se nejdřív vrhli do poslušnosti :-D Protože jsem odmítala se nechat tahat tím ostříhaným prckem po vesnici :-D A taky nějaké cviky se špatně učí na vodítku ... Chůzi u nohy jsme zvládli celkem rychle, u lehnutí stávkoval .. Ale po pár dnech už to taky šlo :-)

Po necelém měsíci jsme zvládali poslušnost podle zkoušky ZOP či ZZO :-) Pak jsem si řekla, že by Timík mohl mít rád balonky, když je to takový blázen, ale hračky a ani pamlsky mu nic neříkali .. Tak jsem z toho byla taková rozpačitá .. Říkala jsem si, jak ho budu něco učit, když ho nic nemotivuje .. Pamlsky jsem mu cpala každou chvilku, aby jim "přišel na chuť" :-D A balonek jsem v jeho přítomnosti házela druhému psovi, aby ho taky chtěl .. Běhal za Argem a pak se s ním o balonek začal tahat a teď už balonky miluje :-)

Tak motivace byla, tak jsem ho začala učit slalom mezi nohama .. pochopil velice rychle, že balonek bude jen, když proleze pod nohou .. Za balonkem či pamlskem se i ochotně točil, a byl tu další tríček - kolečko :-) Skákat do náruče se naučil moc rád, protože je to mazel .. Obíhání za balonkem taky nebyl problém .. Skákání na záda byl pokus a vydařil se a dnes je z něj milovaný povel :-D trochu delší dobu nám zabralo pochopení povelu sudy, ale teď už je taky moc oblíbený :-D Obíná stromů stačilo jen ukázat a je to prej moc fajn povel :-D Poklona se nabídla tak nějak sama při protahování .. Náš asi nejlepší kousek je tuleň - Timík sedí na zadních a přední má ve vzduchu ..

Timík kolikrát trik vymyslí i sám, tak na mne zbyde jen vymýšlení povelu a naučení triku na něj :-) Ke dnešnímu dni umí Tim už pěknou řádku povelů, ale to mu nestačí, tak se pořád snažíme o další :-D Pořád si vynucuje cvičení .. Přijedu ze školy a skoro mě ani nenechá sundat si bundu nebo odnést tašku a kouše mě do nohou, abych něco vymyslela :-D Pomalu mi začíná docházet fantazie se cviky, tak hledám všude možně inspiraci ..

Timík je šikulka :-) Doufám, že mu nadšení vydrží a třeba jednou vyrazíme i na nějaký závod :-)

 

Přidáno 62 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?