Tiské stěny – zkamenělá krása

4. srpna 2014

I když se léto přehouplo do své druhé poloviny a prázdniny se pomalu chýlí ke konci, pozvánka na výlet do skalního města jistě přijde vhod. Pokud tedy uvažujete, kam za zážitky, přijeďte se podívat k nám, na sever Čech.

Zajímavých míst k výletům je tu dost a dost. Skalní města Českého a Saského Švýcarska, Labské pískovce, hrady a zámky.
Dnes bych Vás ráda pozvala do skalního města Tiské stěny v CHKO Labské pískovce. Rozkládá se na ploše cca 100 ha severně nad městem Tisá. Do skal se dostanete dvěma vstupy. Jeden je přímo nad městečkem, ten druhý od Turistické chaty ze silnice vedoucí na Sněžník.
Mezi skalami vede značená turistická stezka v délce cca 6 km. Zdatný turista cestu zvládne za dvě hodiny, ale je tu tolik věcí na koukání, že zde bez potíží strávíte půl dne. Pokud se Vám podaří sejít z cesty jako nám, klidně i déle.
Do skal je povolen vstup se psy. Doporučuji na červené stezce mít pejska na vodítku. Cesta vede těsně po hraně skalního masívu a riziko pádu ze skály je dost velké. Naopak po zelené stezce se pejsek vydovádí, může zde běhat mezi skalami a prozkoumávat jeskyně a tunely, které tu v dobách dávných i nedávných vyhloubila voda.
Příjemně unavení si v Turistické chatě můžete něco zakousnout nebo si jen koupit pití, Vašemu pejskovi zde nabídnou misku s vodou.
Věřím, že návštěvou našeho krásného kraje nebudete zklamáni.

 

Přidáno: 70 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?