TOP 10 knížek, které by měl mít přečtené každý, kdo si chce pořídit koně

5. července 2016

Kůň je vznešený a nádherný tvor. Je však také náročný, potřebuje lásku a důslednou péči. Starost o něj vyžaduje nejen čas a peníze, ale i vytrvalost a trpělivý přístup. Plánujete-li, že si koně pořídíte, měli byste se předtím seznámit s jeho základními potřebami, vlastnostmi a povahovými rysy. V tom vám pomohou námi vybrané knihy.

Encyklopedie koní

Nejprve si uvedeme čtyři základní příručky, vhodné pro každého, kdo se zajímá o koně a jezdectví.

Rozsáhlá a přehledně uspořádaná Encyklopedie koní (1998) od Josée Hermsen obsahuje základní informace o chovu koní a různých odvětvích jezdeckého sportu.

Stejnojmenná kniha Elizabeth Peplow, Encyklopedie koní (1998), mapuje historii a vývoj koně. Představuje hlavní koňská plemena i jezdecké sporty (drezura, parkurové skákání, klusácké dostihy aj.). Učí jezdectví, péči o koně i výcviku.

Kůň a péče o něj (2003) od Judith Draper je velká obrazová encyklopedie, provázející péčí o koně i poníky. Nabízí neocenitelné rady týkající se správné volby koně, tréninku, zdraví a první pomoci, výstroje atd.

Nejen koním, ale i poníkům je věnována také Encyklopedie koní a poníků (2004) Tamsin Pickeral. Přehledně informuje o problémech v chovu koní a poskytuje poznatky, které budou majitelé koní potřebovat při péči o tato krásná zvířata.

 

Knížky o koních: Poznej svého koně a další

Vedle rozsáhlých encyklopedií existují i další přínosné knihy o chovu koní, správné péči a výcviku. Představíme si některé z nich.

Kůň a já – Péče o koně a jezdecký výcvik (2002) Rosie Dickins a Gilla Harveyho je vhodná pro začínající i zkušené jezdce. Čtenář se v ní dozví mj. o vyjížďkách, skákání, drezuře i různých soutěžích.

Knížka Poznej svého koně (2004) K. F. Hempflinga se zabývá charakteristikou jednotlivých skupin plemen a neotřelými metodami výcviku, jež vedou k úspěchu.

Úžasní koně (2009) Garyho Mullena je ilustrovaný průvodce světem koní. Přináší fakta i různé perličky, pověry a legendy související s koňmi. Obsahuje také praktické rady k jízdě na koni a hlavní zásady bezpečnosti.

Dárková kniha Život s koněm není na jedno kopyto (2010) M. F. Budzik hravou formou shrnuje informace o všem, co chcete vědět o koních. Kromě základních údajů o původu, anatomii, chovu, plemenech a sportech v ní objevíte i různé kuriozity.

Péče o koně bez chyb a omylů (2012) Romo Schmidta si klade za cíl změnit zastaralá schémata myšlení a vysvětlit omyly, které se projevují na zdraví i psychice koní. Ukazuje praktická zlepšení, vedoucí ke spokojenosti koní.

Na závěr si představíme útlou knížečku Koně jsou nej! (2012), jejímiž autory jsou Tinne R. Kamm a Laura Kammer Jakobsen. Je určena dívkám zblázněným do koní a nabízí jim plno tipů, jak se stát nejlepším přítelem svého koně.

 

Našlo by se mnoho dalších zajímavých knih věnovaných koním. Kdyby vám nestačila naše top desítka, můžete nahlédnout do staré, ale dobré antologie Speciální zootechnika – Chov koní (1957), anebo do bohatě ilustrované knihy Giady Riondino Koně – Moje velká kniha (2012).

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?