TOP 100 PRO RADOST?

6. září 2010

Ale jistě! Když už jednou vkročíte na tento hafíkovský portál (platí i pro miciny a koníčky) se svými milovanými mazlíky, zřídíte jim profily, zapnete kostičky (myšičky a jablíčka) a plni elánu se pustíte do seznamování s ostatními profily.

Nejčastěji se seznámíte právě při vzájemném hodnocení. Vytvoříte virtuální přátelství, píšete si milé komentáře, posíláte dárečky a virtuální mňamky. Nabízíte si vzájemně vámi ušité oblečky, pelíšky a další věci s chlupatými miláčky spojené, tak jako my knížku a obrázky. Nikdy se nesejdete, a přesto máte pocit, že své kamarády dobře znáte. Časem se některá virtuální přátelství změní ve skutečná. Začnete se vzájemně se svými mazlíky navštěvovat nebo se náhodou někde mimo tento virtuální svět potkáte. A přesně takhle by měl tento „oddechový“ portál fungovat, měl by být o přátelství mezi uživateli a o lásce ke zvířatům. Vždyť nebýt jeho, možná bych se s odchodem svého pejska dodnes nevyrovnala!

 

Někteří vnímají soutěž TOP 100 jako dostih, za každou cenu musí ten virtuální pohárek vyhrát (medaili lze získat snadněji). V soutěžích s fotkami našich miláčků jsme určitě taky šťastní, když se „probojujeme“ na přední místa. Všechno to jsou soutěže a v nich se přece vyhrává! Jde o radost, o prestiž, o ceny a zadostiučinění tomu, že jsme proseděli u počítače celé dny a noci (a je to jen naše věc). Že jsme to dobře zvládli. Že jsme kostičkovali, myšičkovali a jablíčkovali TOP 100 odpředu i odzadu, že jsme posílali komentáře, abychom byli na více profilech vidět, že jsme zanechávali každý den v soukromých zprávách uživatelů pozdravy s přáním hezkého dne, aby ten den nás nezapomněli hodnotit. Je to jen malý výčet iniciativ a jsou i další, jak svůj profil zviditelnit. A proč ne, když vše je v rámci slušnosti a nikoho tím neobtěžujeme (až na ty upomínky v soukromých zprávách, ale budiž, posílali jsme pravidelně kostičky i myšičky)? Ale někdo ani nemusí dělat příliš, aby byl oblíbený a tudíž taky hodnocený.

 

Proč někteří páníčci tolik času prosedí u počítače, místo toho, aby šli častěji se svými mazlíky ven? Napadlo vás někdy, že ani nemůžou jít na pořádnou procházku se svými miláčky, protože mají nějaký hendikep? Možná jsou po úraze, po operaci, možná ne moc pohybliví anebo jednoduše nemocní? Nebo jen uzavření, smutní, osamoceni, … A že jejich jediným spojením se světem jsou jejich zlatíčka a virtuální přátelé na tomto portálu? Nikdy předčasně nesuďme, když do toho nevidíme…

 

Jiní mají zapnuté hodnocení jen pro radost, posílají si vzájemně kostičky, myšičky a jablíčka a je jim šumafuk, na kolikátém místě jsou. Píší si pěkné komentáře, posílají dárečky, píší články, zadávají inzerci, udržují své deníčky. Čas od času hodnocení vypnou, protože je jim hloupé, když nemůžou z časových důvodů hodnotit taky. A když dlouho portál nenavštíví, ví, že se jim přátelé neztratí. Ti skuteční rozhodně ne.

 

A tady bychom mohli příspěvek ukončit, všechno podstatné již bylo řečeno. Ale jsou tady i další věci, o nichž je dobré napsat.

 

TOP 100 – rady k nezaplacení

 

Rozhodně se nepouštějte do žádného sporu, v němž půjde o napadání uživatele uživatelem, protože vás to nakonec otráví. Nereagujte na tvrzení, že si někdo posílá hodnocení z „cizích“ (nebo taky „prázdných“) profilů, buďte hluší, když jeden napadá druhého z podvodné hry, buďte slepí, když čtete ty nechutné komentáře o tom, že si napadající strana všechny, kdo se do sporu vložili, nechá administrátory portálu prověřit. Obrňte se a dělejte, že o tom nic nevíte, nepřijdete tak o nervy.

 

Spláčete nad výdělkem, když se do sporu vložíte. Marně se budete snažit přátelsky (a hlavně donekonečna) vysvětlovat napadající straně v soukromé poště či v komentářích, že se mýlí, marně budete rozebírat a vysvětlovat nesmyslné „usvědčující argumenty“ z podvodu, protože i když máte pocit, že jste vše dostatečně vysvětlili, máte smůlu, protože jednáte s uživatelem, který tomu stejně nerozumí. Navíc spor bude stupňovat (a napadání dalších uživatelů tímto uživatelem gradovat) a vy přestanete jednat s tím dotyčným v rukavičkách, protože už tu hloupost nesnesete. Smíříte se s tím, že ne všichni uživatelé mají intelekt středoškolského profesora, ale nerozdýcháte tu zavilou zarputilost (a zavilé komentáře), s jakou si hájí svoji pravdu.

 

Přestože administrátoři vše prověří a neshledají žádné podvodné praktiky (v takových případech by ale měl okamžitě vyjít vše vysvětlující článek i pro ostatní uživatele, aby spor nevygradoval! V diskuzi – povídání o všem možném – čestne hodnotenia se objevila zmínka o prověřených IP adresách, objevila jsem to náhodou.). Nakonec dostanete od napadající strany kratičkou zprávu, že si už nepřeje, abyste jí cokoli psali. Měsíce, kdy jste se přátelili a posílali pejskovi a kočičkám pravidelně kostičky a myšičky, ač sami máte skryté hodnocení, je jako mávnutím proutku pryč. Stejně tak čas, který jste věnovali tomu, aby se pročistilo dusno, nevinní byli očištěni a aby se napadající strana zbytečně dál neztrapňovala (a považte, prý to neudělala poprvé!)

 

A to není všechno. Vaši přátelé se rozdělí. Někteří vám poděkují za vaši otevřenost a slušnost (ti spor sledovali), jiní spor nesledovali, nezajímal je nebo o něm ani nevěděli. Ti pořád nebudou vědět, co si mají o tom všem myslet. Další, z nejrůznějších komentářů mezi sebou a díky své nevědomosti, budou nadále konstruovat katastrofické vize plné „prázdných profilů“, z nichž si podvodníci naprosto běžně posílají hodnocení. Proč by to, proboha, dělali dospělí lidé?

 

Zde je vysvětlení od JERRY, administrátorky portálu. Po mém dotazu je poslala na můj mail a já jí za ně děkuji:

 

Dobrý den,
z profilu, který jeho majitel dlouho nenavštívil není možné, aby od něj
někdo dostal hlas. Alespoň ne do té doby než se znovu přihlásí a
popřípadě bude hodnotit (kostičkovat).
Každý uživatel by měl mít jeden účet s profily. Pokud bude opravdu chtít
někdo podvádět a vytvoří si jiné účty, s jinými reg. emaily, tak to
bohužel možné je, ale není to regulérní.
Ale pochybuji, že by někoho bavilo si vytvořit několik účtů a udržovat
je. Jestliže však budete mít na někoho konkrétního podezření, tak pak je
možné zkontrolovat u hlasujících jejich IP adresy.
Co se týče sporů uživatelek Majka50 a Rexíkova panička, tak tam jsem IP
adresy kontrolovala a nic podezřelého jsem nenašla.
To jsem psala i v té nesmyslné diskuzi:
https://www.hellosandy.cz/diskuzni-forum/povidani-o-vsem-moznem/cestne-hodnotenia-1/?pageID=2
S pozdravem a přáním hezkého dne
Lenka Vinšová (lenka.vinsova@miton.cz)

 

A to pořád ještě nebude konec, protože i napadající strana má své přátele, kteří ji budou bránit. Vy se tomu ani nebudete divit, protože i vy jste se s ní přátelili a donedávna jste znali i její slušnou stránku, tak jako všichni ostatní. A najednou si můžete přečíst nehezké vzkazy určené přímo vám na úplně cizím profilu. S výtkou, že se pletete do něčeho, co byste měli přenechat uživatelům sporu a adminům. Někdo spatra ohodnotí celou situaci a přitom netuší, že jste zapletení do sporu hlouběji, než je zdravé! A nebýt tohoto sporu, mohli jste být přátelé.
Zíráte, co? Jste překvapeni, co všechno vás může potkat, když se zastanete nevinného? Máte-li křehkou povahu, do ničeho podobného se nepouštějte, avšak nemáte-li křehkou povahu, ale srdce bojovníka, vždycky udělejte, co je správné!

 

Kamarády zdraví MARCINE, DAN a Lui

 

A na závěr…
Do budoucna bych ráda viděla na profilech napadajících stran jednoduchou omluvu: Zmýlili jsme se, promiňte, mrzí nás to.
A v soukromých zprávách bych momentálně přivítala: …moja, pomýlila som sa, prepáč…
Stále chci věřit, že jsme slušní lidé. Ale nedočkám se žádné omluvy, protože jsem jedním ze stovek profilů, které tu jsou především od toho, aby po každodenní „připomínce“ se zdvořilým přáním hezkého dne v soukromých zprávách poslali hlavně to cenné a očekávané hodnocení a dopomohli tak k tomu nejcennějšímu virtuálnímu pohárku. Pak už nejsem zajímavá ničím…
Konečně už prohlédněte!
M. Z.

 

MYSLÍTE, ŽE TENTO ČLÁNEK ROZHODNĚ NEPATŘÍ DO PSÍCH PŘÍBĚHŮ? TO SE HODNĚ PLETETE. NA KONCI LETNÍCH PRÁZDNIN SE ODEHRÁL SKUTEČNÝ PŘÍBĚH PEJSKA REXÍKA A JEHO PANIČKY, KTEŘÍ BYLI NESPRAVEDLIVĚ NAPADÁNI V SOUTĚŽI TOP 100 Z PODVODNÉ HRY. JEJICH PŘÍBĚH JE O TO SMUTNĚJŠÍ, ŽE AČ BYLI NEVINNÍ, OMLUVY SE ZATÍM NEDOČKALI. A MYSLÍM, ŽE SE ANI NEDOČKAJÍ. ŽIVOT PLYNE DÁL A NIKDO NEDONUTÍ VINÍKA SPORU K OMLUVĚ. SMUTNÉ, ŽE?

 

Přidáno: 120 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?