Top Cup + Super G Svojetice

16. listopadu 2011

Víkend 12.-13.11.2011 jsme trávili na závodech ve Svojeticích. Závody se konaly v jezdecké hale v ranchi El Paso. Bylo to tam super. Nebořivý povrch, vůně koní a skvělé parkury. Mezi koňmi a psy, co víc si člověk může přát. Když se zrovna neběhalo, šla jsem si hladit koně do stájí nebo se koukat na drezuru či co se právě trénovalo.

V sobotu se konal Top indoor Cup a v neděli Mistrovství republiky Super G.
V sobotu parkury stavěl Antonín Grygar (nejvíc se mi líbil asi kvalifikační Open).
Jako 1. se běžely zkoušky, ze kterých se kvalifikovalo do finále, ale neoceňovaly se (stejně tak jako open + jumping). Zkoušku SA2 jsme vyhráli a splnili. Do A3 nám tedy chyběla pouze jedna.

V Openu jsme se umístili na 5. místě a kvalifikovali se do finále, dá se říct na dvakrát. Když jsme tam byli jen 2 juniorky, tak to bylo snadné. Dále se stavěl krátký a pro mě podivný jumping, který jsem nahlásila, že nepoběžíme. Bylo by toho na Goldii moc a stejně jsme kvalifikovaní už byli. Konečně se začalo stavět finále, které bylo nejdůležitější. Konkurenci nám dělaly pouze Zuzka Šťastná s Májou, které zaběhly také čistě, ale o 0,02 setiny pomaleji. Tudíž jsem ho vyhráli.

Tátovi se zdálo nocování v ranchi El Paso moc drahé, tak zajistil nocleh v ubytovně v Říčanech. Bylo to tam sice děsný, ale za tu cenu to šlo no. Ráno jsme opět vyrazili do Svojetic na nedělní Super G. Jako 1. se stavěly zkoušky. V Openové zkoušce Goldie běžela nejrychleji ze všech běhů. Dalo nám to na 3. místo, takže další splněná (můžeme do trojek)!

Jumpingová se nám už tolik nepovedla. Byla lehká a krátká. Běžela se asi 15 minut po 1., takže Goldie neměla moc času na odpočinek a běžela pomaleji (ale rychleji než v 1. běhu na Top Cupu). Skončili jsme 5. s 0, něco za čas. V součtu nám to vyneslo 3. místo. Dále se oba parkury (zkoušky se běhaly na 2) spojily, vytvořily obří prostor a začalo se stavět. Když jsem to viděla, fakt jsem koukala.

Spojené 2 tunely, 2 pasáže se třemi překážkami, které se mohly jít, jak jsme chtěli (tzn. jsme si museli vybrat tu nejlepší možnost), tunel z jedné a hned z druhé strany (zpátky) a dva slalomy (z toho 1 rozdělený na 2 části). Takže makačka. Po prohlídce jsem byla téměř mrtvá a hned jsem se šla připravit na běh.

Nachodila jsem si to na dva způsoby, ale nakonec jsem zvolila ten horší, kterým jsem zavinila odmítačku na kladině se skočenou zónou. Dalo nám to tedy 10, něco za čas. I tak jsme skončili na 4. místě s nejrychlejším časem. Do výsledovky nám napsali 3 chyby, takže jsme to šli nahlásit a naštěstí to opravili.

Stavěl se jumping. Venku se setmělo a já měla nervy. Celá jsem se klepala jak zimou, tak strachy, že to zapomenu. Naštěstí jsem to nezapomněla a dali jsme to čistě. Běžela jsem tak strašně na jistotu, že mi bylo jedno kolik, kde ztratíme času, ale hlavně to dát čistě. Jelikož je Goldie normálně pomalá, tak ve vedení nepoužívám křížení za psem. Vím, že to Goldie umí, ale jistota je jistota.

Za tunelem jsem jí místo vyslání a poté křížení vrátila zpět, udělala FC a vyslala na překážku, abych ji nemusela křížit. Udělala jsem to dvakrát, takže jsme tam ztratili hodě času. I tak jsme v součtu skončili na 2. místě! Škoda, že daší Super G není opět v ranchi El Paso. Bohužel se nemůžeme těšit na příště.

Přidáno: 80 bodů.