Trápení s miláčkem

27. února 2012

Moje sestřenice Terka má krátkosrstého jezevčíka. Je mu už 14 let. Jmenuje se Bleček. Máme ho všichni moc rádi, Jenomže je s ním mnoho trápení! Jelikož je to jezevčík, je hodně náchylný k různým nemocem, jako je třeba onemocnění zad, snížená možnost pohybu.

 

 

Terka bydlí v paneláku se svým starším bratrem a rodiči. Bleček je u našich prarodičů na chatě v odlehlé vesničce. Tam se o něj přes víkend stará naše babička s dědou. Jednou Bleček vážně onemocněl. Měli jsme o něj velké obavy! Strejda s ním musel jezdit pořád po doktorech, dostával každý den několik injekcí proti bolestem.

 

Nemohl ani chodit! Když potřeboval na záchod, strejda ho musel odnést ven, sám nepřešel ani místnost. A vůbec. Kdyby pořád chodil a neležel a neodpočíval, bylo by to ještě horší. Když už se začal uzdravovat a courat se všude možně, strejda mu musel udělat ohrádku, aby zůstal jen v ní a ležel. Musel odpočívat.

 

Ale nechtělo se mu, co by se od čiperného „mladého děduly" čekali? Když si chtěl hrát, co by mu v tom lépe zabránilo než klec. Ale nebyl to příjemný pohled, oblíbený mazlíček v kleci, jako nějaké dravé nebezpečné zvíře! Ani pomazlit jsme se s ním nemohli! Bylo nám ho moc líto a báli jsme se o něj. Pořád z toho ještě nebyl venku!

 

Dny ubíhaly a Bleček se částečně uzdravil. A konečně je to tu! Odendání klícky. A Bleček se zase mohl svobodně pohybovat po domě. Byla zase legrace. Ale už nikdy to s ním nebude jako dříve. Jsem ale ráda, že to s ním všechno dobře dopadlo. I tak mám Blečka moc ráda i Terezku a nevím, co bych bez nich dělala.

 

Doufám, že tu s námi Bleček ještě dlouho bude a chci, aby věděl, že ho tu na tomhle světě má plno lidí rádo! MOC SI VÁS VÁŽÍM A MÁM VÁS RÁDA. Alča

 

 

 

Přidáno: 42 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?