Trenér Canicross teamu o své vášni

7. února 2014

O čem je canicross? Je to „jen“ o tom, že si jdu zaběhat se svým čtyřnohým miláčkem? Pak jste tedy na velkém omylu! Pohodlně se usaďte a pojďte nahlédnout do toho nejúžasnějšího světa!

Když se před půl rokem zjevila myšlenka uspořádat tréninky v Plzni, nikdy bych si nepomyslel, že to dojde až tak daleko. Byl krásný letní den, když jsme vyhlásili první "oficiální" trénink pro všechny nadšence z Plzně. Po půl hodině, co začal trénink a nikdo nepřijel, jsem si řekl, že to asi nebyl nejlepší nápad. V ten moment u nás ale zastavilo auto a z něj vyskočila smečka psů v čele s paničkou alias „Kačkou Macháčků“.

 

Canicross psí sport

Červencový trénink - 7 účastníků

 

Nesměle tedy jdu za tou paní a ptám se jí: „Vy si jdete zaběhat na společný trénink s vašimi pejsky?“. Ona na to: „Ano, jsem ráda, že jsem to tu konečně našla“. A bylo to. Náš první trénink dopadl úspěšně - 4 lidi a k tomu 9 psů.

Po „vydařeném“ tréninku jsme se rozhodli pro tréninky systematické, tedy každý čtvrtek od 19.00 hod. Takto to fungovalo celé léto, kdy se nás na trénincích začalo scházet už šest nebo i sedm. Také jsme uspořádali speciální trénink na „Železného psa“ aneb triatlon se psem.

 

Canicross psí sport

Plavání se psy - speciální trénink na Železného psa

 

Skončilo "letní období" a objevily se názory, že přes zimu nám to nebude fungovat. Upřímně jsem si myslel to samé, ale zima nám to ukázala! Jak tak plynul čas, běžel 10. a 11. trénink, my jsme si běhali jen tak podle sebe a moc jsme to neřešili. To se však brzy změnilo.

 

Canicross pro psy v Plzni

Podzim byl pro Canicrossový team Plzeň zlomový! Díky neustálé propagaci se nám nově ozvali první nováčci, kteří mají zájem o rady a chtějí si vyzkoušet tento úžasný psí sport. Trénink za tréninkem jsme "lámali" rekordy v počtu běžců se svými miláčky až jsme se dostali na 3. týdny starý rekord - 21 účastníků! A všichni běželi! :)

 

Canicross psí sporty

Podzimní rozcvička na Boleváku


Jak poznat nové přátele díky psímu sportu - canicrossu

Najednou nás už nebylo 5-7, ale již stabilně 15 a více nadšenců, co se každý čtvrtek vypraví na parkoviště u Boleveckého rybníku. Z "tréninků" se staly úplně jiné tréninky efektivního rázu. A z hrstky nadšenců se stala komunita, která v dnešní době společně "jen" neběhá se psy, ale pravidelně podniká i samotný běh, plavání, workshopy  a další.

 

Canicross pro psy

I. Workshop v Plzni

 

Každý "nováček", kterého oslovuji má zprvu strach, říká si asi: "Co tam budu dělat? Jak to tam vypadá? Utečou mi? Budu je schopný stíhat? Popřípadě - Mám hlídání pro svou ratolest?" a bohužel se díky těmto otázkám ani nedostane na trénink. Avšak neví, o co přichází!

 

Canicross sport pro psy

V zimě běháme v čelovkách, v mrazech, zkrátka nic nás nezastaví


Canicrossový trénink je tím nejlepším impulzem pro změnu života. Není to jenom o tom "běhání", ale je to hlavně o té partě. O tom, že každý čtvrtek ráno se kouknete do očí vašeho čtyřnohého miláčka, které říkají: "Přijď co nejdřív z práce, dneska máme trénink!" a vy utahaní po práci vezmete běhačky, sbalíte „nejlepšího kamaráda člověka“ a vyrážíte na trénink. Tam už na vás čeká parta těch nejúžasnějších lidí.

Po náročném běhu se zachumláte do zimních bund, nažhavíte hlasivky a až do zmrznutí kecáte a kecáte, přičemž v krvi vám proudí pocity štěstí, únavy, ale hlavně pocit "party". Party, ke které se můžete kdykoliv obrátit, která tu bude vždy pro vás! A o tom to je! O tom je canicross!

A pokud i ty chceš zažít tyto pocity štěstí. Pokud i ty nechceš doma sedět u televize do konce věků! Pokud i ty chceš změnit svůj život, vyraž na společné tréninky v Plzni.

Kde máme aktuální informace? Na našem facebooku Canicross aneb běh se psem se dozvíš vše podstatné.

 

Video z tréninku v Plzni: http://www.youtube.com/watch?v=mmilygMlr78

 

Na závěr bych rád poděkoval celé naší plzeňské partě, která čítá již přes 50 členů, za vše, co společně děláme!

 

Autor: Johny Alaskan

 


Poznámka redakce: Autor není členem redakčního týmu Hafici.cz.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?