Trénink s klikrem

28. března 2012

Tento článek bude o začátku naší práce s klikrem. Klikr, co to vůbec je? Nejjednodušeji řečeno, to je malá plastová krabička s plíškem. Tato věcička je určitě vhodná například pro trénink tance se psem.

 

 

Trénink s klikrem spočívá v kliknutí v momentu, kdy pejsek vykoná něco správně. Je to častokrát lepší než slovní pochvala - hlasitým "KLIK" pejska "pochválíme" v momentu, kdy povel správně vykoná, ne slovně až po splnění povelu. Není ani cenově nedostupný, třeba ten můj stál 39 Kč a je u něj možnost nastavit hlasitost kliknutí.

 

Já jsem o klikru uvažovala už asi 2 roky, ale z ničeho nic mě napadlo, proč si ho nejít koupit dnes? A tak jsem "sbalila" psisko, peníze, tašku a hurá do zverimexu. Tam jsem vzala u nás oblíbené pamlsky, klikr a šup do Anthroposu. Neodolala a aby si Sofinka (pozn. Sofie je jméno mého psa) na klikání zvykla, klikala jsem si cestou.

 

Po chvilce klikání jsem toto uplatnila i u povelu sedni a lehni. Zbytek procházky jsem si klikala pro jen svůj dobrý pocit, zvuk klikru se mi až podezřele zalíbil. Doma jsem se najedla a hrnula se k vyzkoušení toho zázraku při opakování povelů. A ejhle, ono na tom asi něco bude.

 

Sofinka plnila povely s neobvyklou rychlostí a nedožadovala se okamžitého vydání pamlsku. Na to, že klikr nemám ani den, myslím si, že si touto věcičkou budeme rozumět. Časem tu ještě napíšu mé zkušenosti. Teď toho moc napsat nemůžu. Každopádně myslím, že se mi klikr hodit určitě bude.

 

 

 

Přidáno: 38 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?