Trénink s Puzzle

3. června 2011

Vzala jsem se stáje ohlávku a vodítko a šla k výběhu, kde se páslo známé stádečko koní naší farmy. Dnešek jsem si chtěla s Puzzle pořádně užít! Nádherná klisna Českého teplokrevníka se pásla v rohu výběhu a pochutnávala si na šťavnaté travičce. Hvízdla jsem a Puzzle se na mě podívala a se vztyčenou hlavou ke mně doklusala a nechala si nandat ohlávku a vodítko. Milovala jsem poslušnost své klisny.

 

 

Byla moje, teď už ano. Před 3 lety ji přivezla majitelka farmy z porážky, úplně vyhublou a lekavou. Puzzle se narodila v hnusné černé díře a nikdo se o ní nestaral. Pak se “majitel“ rozhodl mladičkou klisnu poslat na porážku, kde se jí nakonec ujala za mírný poplatek majitelka farmy. Od té doby jsem klisnu měla v péči já. Stálo nás to hodně úsilí, ale stálo to za to. Puzzle se teď už vůbec neleká, miluje mě. Akorát má panickou hrůzu z bičíků, toho už se nezbaví.

 

Vedla jsem klisnu do chladné stáje, kde jsem ji uvázala před její box a začala s důkladným čištěním její krásné hnědé srsti. Měla na sobě zaschlé kusy bahna, které jí zůstaly po válení se v bahně. Nebylo to zase až tak hrozné, podařilo se mi to odstranit. Pak jsem na Puzzle hodila dečku a sedlo. Pak jsem jí nasadila parelku, připla lonžku a otěže a vyšly jsme před stáj na jízdárnu. Nejdřív jsem klisnu vylonžovala. Pak jsem si sedla na bobek a sledovala, jak Puzzle obíhá kolečka v jejím elegantním klusu.

 

Pak si pár koleček obcválala a já jí odepla lonžku, připla otěže a nasedla. Děláme spolu takový “horsemanship“, jezdíme všude s parelkou. Bez ní ani krok! Někdy i bez ní. Na obrovské jízdárně bylo postaveno pár menších překážek. Křížek, oxer, zvýšené kavalety. Všechny překážky do 90 centimetrů. Jemně jsem Puzzle pobídla sedem a holeněmi, ta se okamžitě rozcválala a řítily jsme se na první překážku. Bez problému přeletěna. Pobídla jsme Puzzle do rychlého cvalu a opřela se do třmenů. A pak jsme skákaly další a další! „Juchůůů!“ zvolala jsem. Když jsme doskákaly, vyjely jsme z jízdárny na polní cestičku mezi polemi a loukami. Začaly jsme si naplno užívat krásné letní počasí a volnost!!!

 

 

 

 

Přidáno: 44 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?