Trochu nevydařený víkend v Herolticích

18. října 2010

Od května kdy jsme byli v Herolticích na psím táboře poprvé už uběhlo spousta času.

 

Blíží se druhý víkend v říjnu a sním i náš čtvrtý pobyt v Herolticích u Tišnova na psím táboře.

 

Všechno to začalo tím, že se mi v polovině srpna podařilo přemluvit kamarádku, aby se, se svým pejskem Atosem s námi na toto místo vydala. Bohužel než se tomu stalo, termín, který jsme měli původně v plánu byl již plný a nám nezbylo nic jiného než to přesunout na druhý víkend v říjnu. Obě i s našimi čtyřnohými kamarády jsme se už nemohli dočkat onoho datumu, kdy vyrazíme. Den před odjezdem mi kamarádka psala, že je nervózní jak to tam bude s tím svým rošťáčkem zvládat a taky že neví co sebou zabalit.

 

Nakonec jsme se na všem domluvili a ve čtvrtek vyrazili. Kamarádka s trochou nervozity a očekávání, já s těšením na super lidi, psy a jídlo. Cesta byla trochu náročnější ale nakonec se to vše zvládlo. Ono mít dva hafany v jednom autě, navíc hafany, kteří se milují a chtějí si hrát, není nic moc… Bohužel jsme dorazili trochu později než ostatní takže bylo už po večeři a začala přednáška. Velkou nevýhodou bylo, že ostatní psiska už se během odpoledne stihla seznámit a já s Rozárkou a kamarádka s Áťou jsme pro ně byli cizí, tudíž v jídelně nastal trochu chaos, plný štěkání a okřikování psíků. Nakonec se vše uklidnilo a přednáška mohla pokračovat. Po skončení jsme všechny čtyřnohý čmuchaly vypustily ven na louku a začalo další seznamovací kolo. Pak se vše uklidnilo a mohlo se jít v klidu spát.

 

Páteční ráno začalo jako vždy skvělou snídaní. Dopolední program začal nám již známým parčíčkem, pak následovalo rozdělení do skupinky a individuální výcvik. Dopolední program proběhl celkem v pořádku, Rozárka poslouchala a dělala mi radost. Během poledne si odpočinula a nabírala síly na odpolední cvičení. To už bylo ale horší, byla nesoustředěná, nervózní a s ní i ostatní psiska. Přisuzovala jsem tento stav únavě po cestě a výcviku, ale bohužel všechno bylo jinak.
Sobotní ráno bylo zahalené do mlhy, ovšem předpověď slibovala krásný slunečný den. Vyvenčila jsem Rozárku a dala jí snídani na chatce, sama jsem pak šla s kamarádkou do jídelny doplnit síly na celý den. Když jsem se vrátila zpět na chatku, čekalo mě nemilé překvapení. Nejenže Rozárka nesnědla ani granulku, ale začala hárat. Tím se vše vyřešilo, nervozita její i ostatních psů. S vedoucím výcviku jsme se dohodli, že bude nejlepší, když odjedeme domu. Rozárka by stejně necvičila a ostatní psiska by to jen rozrušovalo.

 

Být tam sama tak s tím nemám jediný problém. Ovšem jsem řešila co s mojí kamarádkou a jejím pejskem, jak se dostanou domu. Naštěstí se našla jedna moc ochotná osoba, která je nakonec vzala v neděli do Prahy, a oni pak odsud jeli autobusem.

 

Nám nezbylo nic jiného než zabalit a vyrazit k domovu. Moc mě to mrzelo, jelikož celou cestu bylo počasí opravdu krásné a parta lidí v Herolticích jako vždy skvělá.
No nedalo se holt nic dělat. Já dojela v pořádku domu a kamarádka s Áťou si užili ještě sobotní den a část neděle. Největší radost jsem měla z toho, že se jí tam líbilo a užila si to. Když jsem jí pak další víkend psala kdy zase do Heroltic vyrazíme (samozřejmě až Rozárka dohárá) napsala, že už tam jsou i s jejím přítelem. Takže to nakonec nebyl zas tak nevydařený víkend, Rozárka dříve nebo později začít hárat musela, no a třeba ještě stihneme podzimní tábor v listopadu… :o)

 

Přidáno: 76 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?