Udělejme Vánoce bez dárků pro koně!

19. prosince 2016

Tak už tady máme zase Vánoce. A s nimi taky tradiční dárkový hlavolam, co koníkům letos pod stromeček. Ale tradice jsou od toho, aby se (někdy) porušovaly. Proč si tedy letos neudělat vánoce bez dárků?

Co by si koně přáli na vánoce nejvíc?

Vánoce jsou samozřejmě tradiční svátky, jsou, dá se říct, vrcholem roku. Ačkoliv by to měly být svátky klidu a pokoje, předchází jim několikatýdenní období stresu, kterému se říká předvánoční shon. Ten je nejspíše nutný k tomu, abychom si o to víc vychutnali chvíle pohody o Štědrém dni. Nedílnou součástí toho předvánočního shonu je i obstarávání od Vánoc neodmyslitelných dárků. Tedy spíš přemýšlení o tom, co komu o letošních Vánocích zase dát pod stromeček.

Někdy to dá pořádnou práci, přijít na něco, co by bylo opravdu originálním dárkem. Samotné obstarání dárků je pak dnes díky e-shopům, vlastně to nejmenší. O vánočních dárcích pro koně to platí dvojnásob. Možností, čím koni udělat radost (nebo aspoň čím si myslíme, že mu děláme radost), přece jen není tolik. Ať chceme či nechceme, kolečkové brusle nebo lyže kůň opravdu nepotřebuje, o tabletech a podobných věcech ani nemluvě.

 

Honba za nejlepším dárkem pro koně

„Koňskou deku jsme mu dali loni, nový postroj předloni, pamlsky mu dáváme vlastně pořád...“, lámeme si tak hlavu nad tím, co dát letos koni „pod stromeček“. Jako bychom neměli dost jiných předvánočních starostí, přibíráme si k nim ještě bloudění po stránkách e-shopů s chovatelskými potřebami a chytáme se každého stébla.

Ale zkusme si položit trochu jinou, trochu neobvyklou otázku. Totiž, co kdybychom prožili vánoce se svým koněm bez dárků?

Samozřejmě, vánoce bez dárků, jako by snad nebyly ani vánocemi. Ale na druhé straně, jsou vánoce jenom o tom, co najdeme na Štědrý večer pod stromečkem?

Můžeme se zamyslet i nad tím, co by pro koně bylo skutečně tím největším dárkem. Možná to, kdyby mohl nerušeně cválat ve stádě stepí, tak jako jeho divocí předkové, protože v tu chvíli by se možná cítil nejspokojenější. Ovšem takový dárek svému koni na Vánoce asi dát nemůžeme.

 

Štědrý den je pro koně jako každý jiný

Nelamme si proto hlavu s vánočními dárky pro koně. Přiznejme si, že i Štědrý den je pro koně dnem jako každý jiný. A stejně tak i vyjížďka na Štědrý den není pro koně, na rozdíl od nás, nijak sváteční, i když samozřejmě ocení, že dostal o něco víc pamlsků než obvykle.

Samozřejmě, můžeme vyzdobit vánočně stáj, dát koni něco extra, abychom se necítili provinile, a měli klidné svědomí. Ale mnohem důležitější je to, abychom se o koně starali dobře celý rok. Pak nám kůň jistě odpustí i to, že od nás na Vánoce nedostal nic pod stromeček.

 

Ticho na Silvestra by si přál jistě každý kůň

Ostatně jen týden po Štědrém večeru následuje Silvestr. Den, který je pro většinu koní kvůli pyrotechnice doslova utrpením. Kdyby si koně mohli vybrat, tak by si určitě přáli, aby bylo na Silvestra ticho, a oni se nemuseli kvůli petardám a ohňostrojům pořád plašit.

Ale takový dárek, to by byl skutečný vánoční zázrak a ne zrovna malý.

Šťastné a veselé!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?