Úpal? Nic pro mě!

21. srpna 2011

Již dlouhou dobu se zajímám o kynologii. Střádala jsem všechnu možnou literaturu a jednoho dne jsem konečně dostala svého pejska. V knihách jsem se často setkávala s různými nemocemi či trápeními, které psa mohou postihnout. Často jsem četla o úpalu, ale připadalo mi to absurdní. Svého pejska nikdy takovému sluníčku nevystavím! Ale stejně jsem si tyto věci četla, abych měla navíc do mé budoucí vysněné práce zvěrolékařky.

 

 

Bylo léto a všichni se radovali ze sluníčka, které ten den snad poprvé za prázdniny vylezlo ze svého úkrytu. Svého pejska jsem nechala ležet v chodbě s tím, že tam zůstane. Nezůstal. Seděla jsem zrovna pod slunečníkem, když za mnou přišel celý udýchaný a svými prosebnými očky se na mě podíval. Věděla jsem, že je zle.

 

Jako zkušená pejskařka jsem mého dvouletého miláčka zavedla do chodby, kde jsem ho přinutila lehnout si na studenou podlahu. Vlastně jsem ho ani nemusela nutit - neudržel se na nohou. Běžela jsem rychle pro ručníky, které jsem šla navlhčit studenou vodou. Zkoušela jsem mu dát trochu napít, ale moc to nešlo. Díky článkům, které jsem četla jsem věděla, že přesně takto se projevuje úpal: červené dásně a jazyk, rychlé dýchání, "skleněné" oči a neschopnost udržet se na nohou.

 

Jediné, co se mi v tu dobu honilo hlavou bylo Zachraň ho, může to být smrtelné!
Tak jsem tam seděla, každých pět minut mu vlhčila ručníky a přikládala jsem mu je na břicho a na hlavu. Otevřela jsem všechny dveře, co šly, aby měl průvan. A vyprávěla jsem mu...

 

Řekla jsem mu úplně všechno - co mě tíží, co mě těší... a kdykoli jsem se zasmála, on zavrtěl ocasem a podíval se na mě těma svýma očkama, rozuměl mi. Seděla jsem u něj takhle asi hodinu a potom se jeho stav zlepšil. Tak jsem mu konečně dovolila se zvednout. První jeho pohyb bylo dlouhé olíznutí mé tváře. Cítila jsem jako by mi říkal Děkuji. Byl ještě trochu udýchaný, ale už mohl normálně pít. A na nohách se také udržel. Nechala jsem ho ovšem častěji odpočívat, než běhat.

 

Dnes už může běhat, ale když je slunce, je v chodbě. Nemusím už ho tam ani zavírat - on ví, že je pro něj dobré když tam je. Tímto článkem bych Vás chtěla upozornit. Dbejte na zdraví Vašeho psa, protože tohle se může stát i Vám a Vy zrovna v tu chvíli nemusíte vědět, co dělat. Nenuťte ho tedy k dlouhým procházkám ve vedru, k nadměrnému pohybu a nenechávejte ho zavřeného v autě na déle než 5 minut! A vždy mu v autě otevírejte okýnko! Tady nejde o Vás, ale o Vašeho psa...

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?