Uši,nos,tlama

27. prosince 2015

Sluch koček je ještě ostřejší než sluch psů a je dokonce třikrát lepší než lidský. Uši s většinou velkými,vzpřímenými ušními boltci dokážou během sekundy lokalizovat zdroj zvuku a zaznamenat i ty nejtišší zvuky.

Např. myš slyší kočka předtím ,než ji vidí. Není pak divu,že se kočka někdy vyděsí i při malém,pro náš sluch sotva postřehnutelném zvuku a zvoneček na krku pro ni znamená psychické utrpení.Vysoce vyvinutý je u koček také hmat,zprostředkovaný především hmatovými vousy. Nacházejí se na hlavě na horním a spodním pysku a také nad očima,jejich kořeny jsou tvořeny široce rozvětvenou sítí nervových zakončení a lze srovnat s anténami signalizující kočce,když hrozí nějaké nebezpečí,sdělují,když je nějaký otvor příliš úzký nebo když má v cestě překážku. S pomocí těchto antének rozpoznává předměty a zvířata,právě například myši,které za tmavé noci nemůže vidět. Zároveň postavení hmatových vousů signalizuje jakou má kočka zrovna náladu. Co se týče,zaostávání mají sice kočky za psi,ale stále to neznamená že by před člověkem neměly velký náskok. Některé pachy nebo vůně můžou kočku naprosto omámit, např.:Šanta kočičí nebo Kozlík lékařský ale i některé vůně s člověkem. Jak dobře mají kočky vyvinutou chuť,ví každý kdo s nimi někdy co do činění. Dokážou rozlišit hořkou,kyselou i sladkou chuť,jsou to labužnice,které odmítají všechno co jim nechutná. Proto bývá tak těžké nenápadně do krmiva přimíchat potřebné léky.
KONEC ČLÁNKU

 

Uděleno: 70 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?