Ustájení koní v Praze

23. června 2013

Bydlíte v Praze a chcete mít koně. Otázka tedy zní: „Je něco takového vůbec možné?“. Možné to samozřejmě je, ovšem za předpokladu, že budete mít kde svého vysněného koně ustájit. Abychom vám v hledání vhodného ustájení pomohli, přinášíme v tomto článku základní informace o možnostech ustájení koní, které se v Praze nabízejí.

Možnosti ustájení koně jsou i v Praze

Hned na začátku si můžeme říct, že možnosti ustájení koní v Praze jsou poměrně nebo i překvapivě pestré. Rozhodně je z čeho vybírat, a proto nemusíte mít žádný strach z toho, že by vám nakonec nezbývalo nic jiného, než svého koně ubytovat v obýváku nebo ložnici.

Jednotlivé stáje, které ustájení nabízejí, se ovšem pochopitelně liší v ceně svých služeb. A liší se nejen cenou, ale taky i svou vybaveností, kterou jsou následně dány i možnosti využití či tréninku vašeho koně.

Obecně se dá říct, že aktuální ceny ustájení se v Praze pohybují v rozmezí od 4.000,- do cca 8.000,- Kč za měsíc. Rozpětí je to jistě široké, a tak se podívejme, co se vašemu koni, potažmo vám, za tu kterou cenu dostane.

Ustájení za 4.000,- Kč měsíčně nabízí například FELLTAN HorseClub v Řeporyjích. Jedná se o ustájení typu ´Paradise Paddock´. Koně mají zajištění trvalý přístup k senu, ale v ceně není již zajištěno krmení jádrem. To lze zajistit za příplatek, ovšem s tím, že krmení si majitel koně dodá vlastní. Koni se ovšem nabízí možnost co nejpřirozenějšího způsobu života v koňském kolektivu. Na druhou stranu je ovšem zřejmé, že zrovna tento způsob ustájení je vhodný především pro nenáročné koně.

Většinou se cena za ustájení pohybuje kolem šesti tisíc korun měsíčně. V této ceně je zpravidla zahrnuto krmení dvakrát denně, podestýlka, čištění boxu, možnost využití výběhů, venkovních jízdáren nebo i krytých hal.

Ale například Jezdecký klub Výzkumného ústavu živočišné výroby v Uhříněvsi nabízí ustájení koní za 5.300,- měsíčně. V této ceně je zahrnuto právě krmení dvakrát denně, a to i ovsem, ale také i čištění boxu jednou denně. K dispozici je rovněž jezdecká hala či venkovní osvětlená jízdárna.

Pokud chcete pro svého koně co největší box, pak třeba Občanské sdružení ´Země koní´ nabízí na svém statku v Chabech ustájení v boxu o rozměrech 3,5m x 4,5m za 7900 Kč měsíčně, v ceně je zahrnuto také krmení a to i třikrát denně, je-li kůň na to zvyklý.

 

Venkovní ustájení koně vás vyjde levněji

Poněkud levnější variantou je venkovní ustájení koně v režimu 24/7. To nabízí třeba Jezdecký areál Doubek u Říčan. Měsíční venkovní ustájení ponyho vás tak vyjde na 3.000,- Kč měsíčně, velkého koně pak na 4500 Kč.

Zajímavou možnost nabízí i stáj ´Horse and Rider´ v Jílovišti. Pokud svého koně ´propůjčíte´ k využití při jezdeckém výcviku, pak zaplatíte za měsíční ustájení jen 4.000,- Kč.

 

A ještě jedna poznámka na závěr. I v Praze je tedy z čeho vybírat. Lze si vybrat ustájení levnější, ale i dražší. Rozhodujícím kritériem výběru stáje by však měla být vždy kvalita péče o vašeho koně. Proto, než se rozhodnete pro tu či onu stáj, určitě neuškodí, když jednotlivé stáje osobně navštívíte, abyste pak mohli vybrat tu, kde se váš kůň bude cítit nejlíp.

 

Autor: Karel Trčálek

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?