Útěk

15. října 2010

Byl už večer a já se ségrou a bráchou šla tradičně před barák na schody.Chvilku jsme tam blbnuli,a po chvilce jsem si všimla že po silnici jde Ladyna,kůň našich skorosousedů.

 

"Vedou Ladynu" řekla jsem, ale po chvilce dohadování se sestrou jestli vedou i hříbě jsme zjistili,že tam hříbě je,ale nikdo jinej.Jenom Lady a Lester si kráčeli po silnnici jako by se nechumelilo.Takže těch cca 400m,si šli po silnici.Když jsme je pak zahlídli,přemýšleli jsme co dělat.Mezitím Ladyna začala pořád obíhat z různých stran zahradu svých majitelů.Lester ale zmateně pobíhal po silnici a byl hrozně rozrušený.

 

Rozhodli jsme se,že zavoláme Zuzce,ať si je de odvést.Jenže číslo neexistovalo,a tak ségra s kamarádkou šli zazvonit na majitele.Než tam doběhli,za Lesterem už byla kolona asi čtyř aut a nervozně trobili.To už Zuzka byla venku a Ladynu zavřela na zahradu.Když jsme viděla,že Lester se bojí a že nespolupracuje, rozeběhla jsme se jim pomoct.Mezitím auta pořád troubila a mladý plaváček se vyděšeně stavěla na zadní a zoufale zvonivým hláskem řehtal a volal Lady.

 

Porád se nedařilo ho chytit.Alespoń jsme ho zahnali na stranu aby auta mohla projet.Naštěstí v ten den moc nejezdila auta,a tak jsme ho mohli chytat lépe.Byl hrozně rozrušený.Potřeboval uklidnit.Takového koně nejlépe uklidníte když na něj promluvíte vy sami klidně.Musí z vás ten klid vycítit.Jenže mu k tomu nikdo nedal Příležitost.Zuzka na něj pořád rozčileně volala.A já jsem se ho snažila uklidnit". Zlatíčko..." snažila jsme na něj klidně mluvit. Když ty zaregistroval, opravdu se zklidnil. Ladyna však stále běhala podél plotu a rozčileně řehtala.Celé věci jsme se ujala,a říkám:Jabko,utrhni jabko!"Segra odběhla pár kroků s jeblůňce a donesla mi malinké jablíčko.Lesterovi jsme ho dala,abych si získala důvěru.Vyšlo to.Jenže pak Jitka(kamarádka) nervozně zavolala "AUTO!" Lestera to zase rozrušilo,a i když mě dotěď následoval směrem k baráku,neklidně zklopil uši za ztrnul.Po chvilce,když auto zatočilo se opět uklidnil a následoval mě.Když jsme ho takle dovedla až k bráně,Zuka poděkovala a odvedla ho.

 

Kdybych ale já bejvala věděla,že mám v kapse vodítko,neváhala bych a uvázala Lesterovi uzdečku.Bylo by to hned jednodušší.Jenom by jsme ho za ní chytli a odvedli.No co,už je to za náma,a já doufám,že už se to nebude dít,měla jsme o ně strach! a dali mi dost zabrat.

 

Přidáno: 55 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?