UTULEK V pražských MODŘANECH

24. prosince 2010

Psí útulek v pražských Modřanech

 

Útulek Jaroslavy Kladivové v modřanské zahrádkářské oblasti u řeky Vltavy pomáhá zvířatům již patnáct let. Vystřídaly se tu stovky psů různých plemen, povahových rysů i s odlišným životním příběhem a osudem. Trnitou cestou prošel i samotný azyl. Nyní je však plně k dispozici nejen opuštěným zvířatům, ale i lidem, kteří potřebují dočasně svého psího kamaráda pohlídat.

 

Na rozdíl od jiných azylů je modřanský útulek netradiční tím, že psi nejsou zavření v kotcích. Mají volný výběh na zahradu a majitelka s nimi tráví celé dny. Jednou či dvakrát denně s nimi chodí na procházku k Vltavě, kde na ně čeká velká louka, a mohou se tak dostatečně proběhnout. Navíc zde nenaleznete jen zaběhnuté či opuštěné psy, ale i ty, kteří měli na své majitele zkrátka smůlu a po nějaké době jim začali být na obtíž. Málokterý útulek přijímá zvířata od původních majitelů. Paní Kladivová však neumí říci ne. Jelikož se ale o azyl stará zcela sama, ujímá se jen menších a neagresivních jedinců, jež se s ostatními dobře snášejí. Kapacita je 25 až 30 psů. K vybavení útulku patří dva kotce, čtyři větší boudy, sklady a také zahrada a dva domečky, ve kterých zvířata bydlí. Za poplatek nabízí provozovatelka také hlídání pejsků, a sice v případech, když jsou lidé nemocní či odjíždějí z domova. Opět se však musí jednat o zvířata menšího vzrůstu.

 

Pokud někdo přivede psa z ulice, musí předložit doklad totožnosti, může dobrovolně přispět libovolnou částkou a paní Kladivová s ním sepíše protokol. V případě, že se jedná o psa z domácnosti, původní majitelé jej již nechtějí nebo například přijdou o bydlení, musejí navíc předložit očkovací průkaz a přispět částkou 2 500 korun. Naopak, pokud má někdo o pejska z útulku zájem, je povinen poskytnout občanský průkaz a musí být plnoletý. Po sepsání propouštěcího protokolu pak zaplatí 500 korun. Paní Kladivová navíc čas od času objíždí nové domovy svých svěřenců a ujišťuje se, že jsou skutečně v dobrých rukou.

 

Psi budou vděčni za jakoukoli pomoc

Vzhledem k tomu, že se jedná o soukromý útulek fungující jen díky sponzorským darům a drobným příspěvkům, je majitelka vděčná za každou pomoc. Rozhodnete-li se opuštěným psům pomoci finančními prostředky, můžete využít bankovní účet s číslem 281 203 399 / 0800. Útulek uvítá i jakékoli materiály dary. V současné době potřebují pejsci čisté deky, ručníky, utěrky, desinfekční a prací prostředky. Vzhledem k velkému počtu štěňat, potřebuje majitelka také suché krmivo a konzervy právě pro ně. Psí obyvatelé nepohrdnou ani piškoty a jinými dobrotami. Aby mohli spát v teple, musí paní Kladivová nakupovat i uhlí. Bude tedy vděčná i těm, kteří jí přispějí na tuto surovinu. Naopak dostatek má suchého krmiva pro dospělé psy a nepotřebuje ani hračky.

 

V útulku žijí také psi, kteří mají takřka mizivou šanci k umístění do nových rodin. Jsou buď nemocní, staří či mají jiný psychický handicap. Majitelka se o ně stará většinou již několik let. Pokud máte zájem pravidelně přispívat na jejich důstojné dožití, můžete využít virtuální adopci. Nabídku psů naleznete na webových stránkách útulku, a to včetně variabilního symbolu, který uvedete k číslu bankovního účtu. Měsíční náklady na nemocné a staré psy se pohybují kolem 1 000 korun. Majitelka vám ale bude vděčná za jakoukoli částku, kterou pošlete. Pravidelně vás bude o pejskovi informovat a můžete jej také kdykoli navštívit.

 

Do psího útulku v pražských Modřanech, jehož patronem je náměstek pražského primátora Pavel Klega a jeho žena Martina, máte možnost zajít každý den od 9.00 do 16.00 hodin včetně víkendů a svátků. Případnou návštěvu je však lepší předem dohodnout telefonicky. Bližší informace naleznete na webových stránkách útulku www.utulekmodrany.cz.

 

Přidáno: 120 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?