Útulková Čekanka

18. března 2012

Čekanka - fenečka, kříženec jezevčíka, věk asi 7 let. Povím vám svůj příběh o tom, jak se ze mě stal útulkový pejsek. Můj příběh začíná, když mě bylo asi sedm roků. A co bylo předtím? Tak to už se asi nikdo nedozví! Já mluvit lidskou řečí neumím a mí bývalí páníčkové?

 

 

Ti už se ke mě nehlásí! Jednoho dne jsem se ocitla v neznámé ulici a páníčkové zmizeli neznámo kam. Venku bylo počasí, že by psa nevyhnal, teploměr ukazoval -15°C. Jak jsem zjistila, jsou na světě lidé, kteří dokážou i v takovém mrazu psa vyhnat! Už se stmívalo a já stále doufala, že se se svými páníčky ještě shledám a oni mě také hledají.

 

Ale jak jsem se mýlila! Pobíhala jsem zmateně po sídlišti a nakonec jsem se usadila u vchodu do jednoho panelového domu. Snad si mě tu někdo všimne! Čtyři hodiny jsem tam seděla a čekala na pomoc! Lidé mě překračovali a nevšímavě procházeli kolem mě. Z mých slziček už se na tváři tvořily rampouchy, tak tohle jsem si nezasloužila!

 

Vždyť já jsem rozdávala celý svůj život psí lásku a věrnost, proč už mě nikdo nechce? Snad že jsem moc stará? Vždyť stárne každý, člověk i pes! Tak takhle jsem si svoje stáří nepředstavovala! Pod kožíšek mi pronikal mráz a já cítila, že mě opouštějí síly. Už jsem se pomalu loučila se svým životem když najednou ... čísi ruka se objevila nad mou hlavou a pohladila mě.

 

Nade mnou se skláněl nějaký člověk a mluvil na mě tichým hlasem. Pak mě zabalil do deky, vzal mě do náručí a někam mě nesl. Už jsem ani neměla sílu se bránit a odevzdaně jsem čekala, co se bude dít. A dělo se! Ten člověk mě odnesl k sobě domů, dostala jsem najíst, napít a zabalená v dece jsem se pomalu vzpamatovávala z té prožité hrůzy.

 

Tu noc jsem přespala u toho hodného člověka, který mi zachránil život. A protože mě nikdo neznal jménem, dostala jsem od svého zachránce jméno podle toho, jak dlouho jsem dokázala bláhově čekat na své bývalé páníčky. Čekanka! Druhý den mě ten člověk odnesl do útulku, že mě našel opuštěnou.

 

Myslel si, že jsem jenom ztracená a v útulku se o mě přihlásí mí bývalí páníčkové. Ale kde těm už je asi konec! No a v útulku požádali toho člověka, co mě zachránil, jestli by mě mohl poskytnout dočasnou domácí péči. Už jsem sice vedená ve stavu útulkových psíků, ale zatím jsem se ze zamřížovaného kotce na svět nedívala.

 

Můj zachránce mi poskytl azyl do doby, než se pro mě najde páníček nebo panička co mi dají můj vlastní domov a budou mě mít rádi i přesto, že už nejsem nejmladší. Myslíte si, že mám ještě naději prožít svůj život jako pes?
Vaše Čekanka

 

 

 

Přidáno: 62 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?