Už vás nebaví kočka? Pořiďte si tygra! Nebo raději lva?

24. února 2017

Pes už je dneska přežitek. Nuda. A kočka je pro začátečníky. Chcete-li se posunout na vyšší úroveň chovatelství, pořiďte si tygra, lva nebo leoparda. Víme, kde je sehnat a co k tomu potřebujete!

Je to jednoduché, stačí prostor

Pokud byste si mysleli, že získat kočkovitou exotickou šelmu je hrozně obtížné, pak vězte, že nic zvláštního k tomu nepotřebujete. Pouze musíte doložit úředně schválený výběh, odpovídající parametrům, které jsou pro každý kočkovitý druh trochu odlišné. Například pro chov jednoho lva musíte mít výběh alespoň o rozloze 10x4 m. Pro každého správného chovatele ale tyto rozměry působí směšně a obvykle je výběh větší. K jeho stavbě však musíte nejprve vyběhat stavební povolení. Veškeré detaily a informace vám sdělí na Krajské veterinární správě, stejně jako vám odtamtud udělí povolení šelmu chovat za asi 1000 korunový kolek. A můžete začít!

 

Je libo servala nebo geparda?

Ať už hodláte začít s jakoukoliv šelmou, připravte si nemalý obnos peněz. „Kočku“ obvykle seženete v cirkusech, zoo, u chovatelů nebo v zahraničí. Ale například za geparda můžete bez problémů „vysolit“ i 700 000Kč, takže je důležité zvážit, které kotě bude vaší exotickou prvotinou. V podstatě můžete mít cokoliv, na co si vzpomenete, pokud máte tučné konto. Výběhem a pořizovací cenou však náklady nekončí…

 

Kravička týdně

Nesmíte zapomínat na to, že i velká kočka má hlad. A že to rozkošné kotě jednou vyroste ve velkou šelmu. Takový urostlý tygr je schopen spořádat i malou krávu týdně, navíc mějte na paměti, že nikdo není rád sám a až bude mazlíček dospělý, bude vyžadovat parťáka nebo parťačku pro život a to už máte dvě šelmy…a dvě kravičky týdně… A kravička není zadarmo. Takže si to musíte dobře spočítat.

 

Návod na lva?

Začátečníkům se doporučuje začít s chovem například kočky bengálské nebo menšího servala. Větší kočkovité šelmy jsou sice při výchově člověkem odmala relativně domestikované, ale i lev může mít svůj horší den. Je důležité umět vycítit náladu šelmy a nenechat se překvapit. Ostatně, návod na chov nikde nenajdete. Nejspíš proto, že tato drahá záležitost dosud není tak rozšířenou, aby někdo návod sepsal. Chovatelé tak zkrátka musejí přijít na všechno sami a umět si poradit. Například možná zjistíte, že vepřové maso na krmení není až tak vhodné pro svou tučnost, řev lva je slyšet až na 20 km (tuto vzdálenost odměřili spíše překvapení sousedé než chovatelé sami) a taková šelma žije i dvacet let a více – to kdyby vás to náhodou po pár letech omrzelo. Zkrátka, jednoduché to není, ale všechno má svá pro a proti.

 

Ať je koček milion…

Trend chovu exotických šelem se kupodivu poslední dobou stále rozšiřuje. I přes svou finanční náročnost bylo ke konci loňského roku u nás evidováno 34 chovaných tygrů, 22 lvů a například 1 gepard a to vše v soukromých chovech, zoo a cirkusy vyjímaje. Tak co, nekoupíte si taky jednu kočičku?

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?