Uživatelé Hafici.cz podporují výcvik asistenčních psů!

20. října 2009

U příležitosti Mezinárodního dne zvířat vyhlásil náš-váš portál Hafici.cz druhý ročník sbírky pro liberecké občanské sdružení Elva Help. To se specializuje na tzv. canisasistenci, tedy na výcvik asistenčních psů. Do této sbírky se zapojili všichni uživatelé Hafici.cz, kterým není osud handicapovaných lidí lhostejný.

Od 29. září mohli všichni uživatelé posílat své nelehce nasbírané bonusové body. Cílem bylo dosáhnout 350.000 bodů, aby mohlo být Elva Help předáno 15.000,- Kč. „Částka odpovídá krmivu pro jednoho našeho psa na celý rok," vypočítává ředitelka sdružení Elva Help, Andrea Tvrdá. „Spolupráce si ceníme o to víc, že přispěvovatelem jsou pejskaři jako my, tedy tak trochu rodina," doplňuje s úsměvem Tvrdá.

 

Pes: pomocník nejen pro nevidomé

Sdružení Elva Help není profilováno výhradně na práci s nevidomými. Vedle vodičů vychovává sdružení také psí pomocníky pro vozíčkáře, epileptiky, či autisty. Asistenční pes je pro svého majitele nezpochybnitelnou výhodou. Kromě orientačních a vodících schopností a pomoci se sociálními kontakty dokážou někteří psi identifikovat příznaky problémů a včas přivolat pomoc. Proto však musí projít speciálním výcvikem, a to jak samostatně, v centru pod dohledem cvičitele, tak ve spolupráci s budoucím majitelem a jeho rodinou.

 

V první fázi výcviku je třeba zjistit, jaké jsou konkrétní potřeby budoucího majitele a jeho rodiny. Vše probíhá v úzké spolupráci s klientem a jeho fyzioterapeutem. Zjišťuje se, co klient obvykle dělá, kam chodí a podobně. Tomu je pak uzpůsoben výcvik, v jehož závěrečné fázi se vycvičený pes musí sžít s  páníčkem a novým prostředím. Pes je tak vycvičen přímo „na míru" konkrétnímu klientovi - pomocí společného výcviku psa a jeho majitele vznikne mezi dvojicí velmi pevné pouto," vysvětluje Andrea Tvrdá.

 

Svému majiteli slouží pes prakticky celý svůj život a tohoto poslání se i ve stáří nerad zříká. Cvičitelé z centra jsou však se svými klienty a jejich psy v neustálém kontaktu a vidí-li, že čtyřnohého asistenta začínají opouštět síly, ihned začnou s výcvikem nového psa.

 

Proč každý hendikepovaný člověk ještě nemá svého psího asistenta?

„Připravit jednoho psa na celoživotní službu svému majiteli stojí v průměru 180 000,- Kč. Suma se samozřejmě odvíjí od konkrétních potřeb a požadavků klienta, ale pod zmiňovanou částku klesá cena za výcvik jen málokdy," popisuje situaci Andrea Tvrdá. Pozice Elva Help a jemu podobných sdružení je o to těžší, že respektují často nelehkou sociální situaci svých klientů a nežádají od nich žádný finanční příspěvek. Své sponzory, obvykle v regionech, ze kterých pochází konkrétní klient, si Elva Help shání samostatně.

 

Podpora sdružení Elva Help je snadná a užitečná - pomohou především finanční prostředky v jakékoli výši. Pokud máte i vy zájem pomáhat, pak přípěvek na výcvik asistenčních psů je jedna z nepříliš obtížných a přesto velmi užitečných možností.

 

A proto děkujeme všem uživatelům Hafici.cz, kteří se do sbírky pro Elva Help zapojili.

Odznak "Sponzor dobré věci 09"

Sbírka byla ukončena v pátek 16. října. Tedy za neuvěřitelných 18 dní jste zaslali 350.000 svých bonusových bodů! Do sbírky se zapojilo celkem 1.272 uživatelů - to je velké množství lidí a jsme opravdu rádi, že jste pomohli.

 

Největší množství bodů věnovala uživatelka "susan" a to 7.018 bodů!

 

TOP 30 dárců:

Susan (7018)

Akasha (5345)

Cvrček11 (5294)

Kimi (4746)

0404 (4046)

SiCherry (4000)

Smisek (3802)

Ája (3788)

Zezina (3786)

Zanzulka (3676)

Jiskra (3531)

Bára (2992)

iKat (2949)

Phoebe&Adel (2813)

Jessica (2800)

Anežka (2500)

Ann (2500)

MoniaKimi (2493)

Kája a pejsci (2437)

Siriuska (2430)

Mitka (2100)

borderky s Martinou (2071)

Z.E.G.Z.I.E (2012)

Kolíňáci (2000)

Peťulka (2000)

Martina (2000)

*Maruška*(2000)

kacenka.p (2000)

Jíťa (2000)

Bara (2000)

Šek pro Elva Help - sbírka Hafici.cz 2009

Autorka: Kateřina Paickrová (Kate) za redakci Hafici.cz

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?