V novém domově

11. září 2011

Otevřel jsem oči. Rozhlédl jsem se. Páni, já spal asi pěkně dlouho! Holčička se mnou zrovna vylézá z auta. "Aničko!" křičí tatínek. Nejdřív se otočím, ale holčička jde k němu. Aha, tak se jmenuje asi ta moje nová panička. Jde se mnou až do domečku. "Jé, tady je to krásné..." kníkám. Pak mě Anička položí na zem. Snažím se zvedat tlapičky. "To studíííí! Já chci maminkúúú!" vykřikuju, ale Anička se jen usmívá. "Jé, míček!" s vrčením se vrhnu na míček, který vypískne. Uskočím. "Co... co to je?" Ptám se vyděšeně...

 

 

"To je míček! Bročku, je to míček??" Bročku? Tady je nějaký jiný pes? Jo aha, Broček budu asi já. No nevím, míček je tvrdý a nepíská... Anička ho znovu zmáčkne. Zavrčím. Tatínek se směje. "Ty jsi ale bojovník..." říká se smíchem. Pak dostanu jídlo. Ještě pro mě prý nemají granule, prý jen pelíšek, tak mi uvařili masíčko s rýží. "To je panečku žrádlo" mlaskám. Pak se rozhlédnu. "A teď se ještě vyčurat.." pomlasknu si a přičapnu na studené zemi. Anička mě chytí za krkem a čumák mi dá k loužičce. "FUJ!" křičí. "Tak pardon..." zakňučel jsem a stáhl uši. Uraženě jsem odešel na pelíšek a začal kňourat. "Maminko, jsou na mě zlí...." Nakloním hlavu na stranu. Nic. Maminka je asi hodně daleko...

Už se stmívá a panička Anička i s tatínkem jdou spát. Mě nechají na pelíšku. Všude je tma. Sedím na pelíšku a straaašně se bojím. "Maminko! Maminko! Já chci maminku!!!" V tu chvíli vidím Aničku. Vrtím ocáskem. "Díky, díky za pomoc.... Krásně voníš..." Ani nestihnu naposledy kníknout a už zase spím v Aniččině náručí. Ani jsem si nevšiml, že mě položila zpátky do pelíšku.

"Páni, to je ale světla..." Takže jsem sám přežil první noc. Opatrně vyběhnu ke dveřím, kde spí Anička a začnu hlasitě kňourat. Panička otevře dveře, rozhlédne se a zase mi vynadá. Na zemi leží hromádka. Vynadá mi a vyhodí mě na na zahradu. Když si na zahrádce podřepnu, líbí se jí to a pochválí mě. Pak mě bere domů a dá mi jídlo... Hromádku uklidí a pak si mě položí na klín a hladí. Dlouze mě hladí a drbe a přitom šeptá "Pojedeme k jednomu hodnému pánovi, ten tě vyšetří, jestli jsi zdravý..."

A už čekáme. Sedím paničce na klíně a smutně se kroutím. Je mi smutno. Je to tady divné, spoustu zvířátek, a cítím tu strach... "Já se bojíííím!" Kvíkám, ale panička mi nerozumí. Pán otevře dveře a pozve ná dál. Anička mě položí na studený stůl. "Studí, studí!!!" kvíkám a snažím se zvedat tlapky jak to jen jde. "Ten je krásný... Jste vážně hodní, že jste si vzali štěňátko z útulku... Je to Německý Ovčák... asi.... jen mě zmátla ta delší srst..." mumlá psí doktor, zatímco mi prohlíží čelisti, oči tlapky, šahá na čumák a prsty přejíždí po srsti. "Je křížený s chodským psem!" vykřikla panička a já zavrtěl ocáskem. Pak mě psí doktor začal hladit a ucítil jsem píchnutí. "Naočkoval jsem ho. Přijďte znovu, za rok. Pak mi dal psí pamlsek, já mu olízl ruku a s čumáčkem zdviženým k nebesům jsem vkráčel do ordinace. "Přežil jsem očkování!" vykřikl jsem chlubivě. "To já taky..." ozvalo se za mnou. "To přežije každý štěně. Jsou i horší věci..." zašeptal pes. Otočil jsem se. Stál tam pes, ležel na zemi a drbal se za uchem. "Až půjdeš na operacaci, štěně, i když ti to nějak nepřeju,.... Pokud ji přežiješ, pak se můžeš teprve chlubit...."

Pak se tento pes postavil a hrdě vkráčel do ordinace. Cítil jsem z něj mírný strach, ale chováním ho nedal znát... Cítil jsem z něj pach, který jsem tehdy neznal. Později jsem ho poznal. Cítil jsem z něj.... smrt.

Přijeli jsme domů a já se radostně pustil do jídla. Svalil jsem se na pelíšek, ale než jsem stihl kníknout, spal jsem jako zabitý....

 

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?