Val a třídění

14. dubna 2015

Byl jednou jeden pes, který se jmenoval Val. Měl dvě kamarádky - kočičku Světlanu a kočičku Tlapku. Val, Světlana a Tlapka žili na stejné farmě. Na farmě žilo také spousta jiných zvířátek, třeba kočičky Micka Jarošová a Micka Hánová, kocourek, který byl úplně zrzavý a proto se jmenoval Zrzek. Také tam žila tři koťátka, která se jmenovala Fiona, Kulíšek a Romy.

Jednou se Val rozhodl, že půjde na procházku do lesa pod vesnici Žďár. Val se procházel a všude viděl samé odpadky. Smrdělo to tam. Val si řekl, že tady někdo zase netřídil odpad. Proto běžel zpátky na farmu a řekl Světlaně, Tlapce, Fioně, Kulíškovi, Romy, oběma Micinkám a Zrzkovi, ať jdou s ním do lesa pod Žďár. Val jim to ukázal. Romy navrhla říci to řediteli. Fiona zase říci to starostovi Cihelny. Ale Světlana poučovala, že Cihelna žádného starostu nemá. Val s Tlapkou jsou nejchytřejší, proto všem řekli, že to budou nosit do kontejnerů sami. Val řekl, že nejbližší kontejnery na tříděný odpad jsou ve vesnici jménem Hlavňovice. Světlana dodala, že Hlavňovice jsou od Cihelny 3 km daleko. Val si na záda vzal zelenou sklenici od piva, Micka Hánová PET láhev, Micka Jarošová krabici od šicího stroje, Zrzek víčko od PET láhve, Fiona papírový odstřižek, Romy obrázek, Tlapka nápojový karton od jablečného džusu, Světlana kelímek od jogurtu a Kulíšek rozbitou sklenici od okurek. A společně se vydali na cestu do Hlavňovic. Cestou potkali kamarádku Koči. Ptala se jich, kam jdou. Řekli, že jdou do Hlavňovic. Koči se zeptala proč. Zvířátka odpověděla, že jdou vytřídit odpad. Koči šla s nimi. Řekla, že snad cestou něco najde. U kopřivového lesa našla igelitový pytlíček. Dala si ho na záda a šli. Došli do Hlavňovic na náves. Tam bylo 5 kontejnerů. Zelený, bílý, žlutý, modrý a oranžový. A teď co do kterého? Val řekl, že on svou zelenou sklenici hodí do zeleného, Micka Hánová svou PET láhev do žlutého, Zrzek své PET víčko, Koči igelitový pytlíček a Světlana svůj kelímek také do žlutého, do modrého hodí Micka Jarošová svou krabici, Fiona svůj odstřižek a také Romy svůj obrázek, Tlapka svůj karton od džusu do oranžového a Kulíšek svou sklenici do bílého. Takhle šli třikrát. Až vyčistili úplně celý les. Pak si v Hlavňovicích za odměnu došli do divadla. Po divadle šli zpátky na farmu Cihelnu. Na Cihelně jim farmářka Marie a farmář Štěpán dali odměnu. Pak šli všichni spát. To byl den, řekli si. Zdálo se jim zajisté o třídění odpadu.

 

Uděleno: 80 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?