Válka s blechami má pokračování ve formě pamlsku

17. února 2016

Blechy. Jsou všude, rozlézají se po bytě, kladou vejce do nejtenčích spár, útočí na nervy zvířat i jejich majitelů. Jsou nezničitelné. Jsou odolnější než sám Superman a ani chytré lidské mozky už si v mnoha případech neví rady, jak se tak malého vetřelce zbavit. Nicméně, několik chytrých mozků se pokusilo najít řešení. Voala – odblešovací tablety.

Dosud jsme poctivě proti blechám kapali mezi lopatky

Zdá se neuvěřitelné, že by něco takového mohlo fungovat. Blechy se pohybují v srsti zvířete, tudíž je logické, že všechna antiparazitika se soustřeďují na srst a její kůži – ať už odblešovací obojky nebo pipety mezi lopatky či spreje. Blecha se přisaje a antigenní látky ukryté v kůži a podkožním tuku pak způsobí rychlou smrt parazita. Stejně tak jako u posléze vylíhnuté generace, která se v domě vyskytuje. Neboť máte-li na kočce jednu blechu v kožichu, dalších až 500 se může vyskytovat v jejím těsném okolí. Aneb zanedbat i jednu blechu se nevyplácí. Jenže tenhle podkožní tukový systém a antigeny v srsti poslední dobou nefungují. Blechy se evolučně vyvíjejí závratnou rychlostí a lidské vynálezy přestávají fungovat. Jak tedy fungují tablety?

 

Jak fungují odblešovací tablety?

Po požití odblešovací tablety se účinná látka spinosad okamžitě vstřebá do organismu a do všech tělních tekutin zvířete. Na tomto principu pak závisí otrava a usmrcení blech. Tato látka způsobí, že žijící blechy nejsou schopny naklást vajíčka a téměř obratem umírají. Z již nakladených vajíček se vylíhne nová generace a dopadne také tak. Pro kočky byla zatím vyvinuta jedna značka tablety Comfortis (psi už mají na výběr tři různé preparáty). Je důležité mít na paměti, že psí tablety nelze podávat kočkám – jsou pro ně toxické! Tabletu podle velikosti kočky podáme zvířeti nejlépe po krmení – odbourá se tak zvracení, které se jako jediný vedlejší účinek objevilo u několika zvířat, jímž byla tableta podána. A její účinnost je po dobu pěti týdnů nejen proti blechám, ale i proti klíšťatům. Aneb – jedna chutná tableta s příchutí hovězího masa a blechy jsou pryč!

 

Když už máme vyhráno

Účinnost tablety je doposud ve všech oblastech stoprocentní a v případě abnormálního zablešení kočky je jedinou variantou, která opravdu zabírá. Jelikož neustálým používáním stejných účinných látek už si blechy vytvořily celkem účinnou odolnost, je třeba přijít s něčím novým. Tablety Comfortis zabírají skvěle. Samozřejmě můžete odblešení pomoci i jinak – vystříkat místnosti, vyprat na minimálně 80°C všechny pelíšky a povlaky, na nichž kočka spala. Tableta však zvládne tohle všechno i tak. Stojí něco přes 200 Kč a seženete ji pouze u veterináře. Mírní i přecitlivělé alergické reakce, které se objevují u trvale zablešených jedinců při kousnutí blechou. Jsou na našem trhu takovým malým zázrakem a nadějí pro všechny, kteří už si nevědí rady!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?