Vánoce psíma očima: chutné, zdravé a voňavé

14. prosince 2015

Jak u vás probíhají Vánoce z pohledu vašeho čtyřnohého přítele? Podělíte se s ním o dobroty ze slavnostní tabule? Jistě mu také chcete dopřát dobroty, ale i v tomto případě platí „všeho s mírou“. Abyste předešli zdravotním komplikacím, je třeba držet se osvědčených rad a zásad, které shrnuje výživářská specialistka značky Fitmin Adéla Palacká. Značka Fitmin patří k osvědčeným výrobcům superprémiových krmiv a také se může pyšnit velmi dobrými odchovy psů plemene border kolie.

1. Cukroví a jiným sladkým pochutinám se vyhněte

FitminV průběhu vánočních svátků je více než kdy jindy těžké odolat psím očím, které neustále loudí nějakou tu pochoutku. Právě kvůli lásce ke svému psímu mazlíčkovi však berte ohled na jeho zdravé trávení a vyhněte se prohřeškům v jeho stravovacím režimu. Mezi ty nejčastější patří například nabízení vánočního cukroví. To k vánočním svátkům prostě patří, nicméně rozhodně není vhodné jako pochoutka pro vašeho pejska. A to nejen kvůli většímu množství cukru, který je pro psa nevhodný jak z hlediska zdravotního stavu, tak i z hlediska nadměrného příjmu energie, se kterým jde ruku v ruce přibývání na váze a následná obezita. Dále se při výrobě cukroví často používá čokoláda a kakao, které zvířata nedokážou dobře odbourat, a ve svém důsledku mohou tyto suroviny ohrozit funkčnost slinivky či ovlivnit srdeční rytmus.

2. Hlavně nesolit, nekořenit a nesmažit, prosím

Vánoční stoly se prohýbají nejen pod sladkým, ale i pod spoustou pečených či smažených jídel. Kromě toho, že jsou tato jídla často kořeněná a ve větším množství by pejskovi mohla způsobit nemalý problém (potíže s ledvinami, poškození mozku aj.), i zmiňovaný způsob úpravy je velkým náporem na slinivku.

3. Zbylé vaječné bílky z pečení cukroví

Při pečení občas zbývají syrové vaječné bílky, a pokud zrovna nezaděláváte na pusinky, naskytne se otázka, co s nimi. Rozhodně je nelijte do psí misky. Syrové vaječné bílky jsou totiž samy o sobě pro psy nevhodné, obsahují látku avidin, který zapříčiňuje úbytek vitaminu B v těle psa. Řešením je tepelná úprava, avšak i v tomto případě je nutné uvažovat o množství bílků v souvislosti s hmotností a velikostí a plemenem vašeho psa.

4. Přilepšování od stolu

„Vždyť jsou přeci Vánoce,“ no jo, ale i jedna výjimka může způsobit zlozvyk, který pak budete horko těžko odbourávat. Pokud tedy máte pejska naučeného na krmení z misky a doposud neví, co je to žebrat, udělejte těch pár kroků ještě předtím, než zasednete hromadně ke štědrovečernímu stolu, a dopřejte svému čtyřnohému příteli sváteční večeři z jeho misky.

Pokud byste přeci jen neodolali psím očím či víte, že váš čtyřnohý přítel patří mezi citlivější jedince, buďte připraveni a kupte mu výživový doplněk Fitmin Gastro, který napomáhá správnému trávení, zklidňuje podrážděnou žaludeční a střevní sliznici, má vliv na vylučování trávicích šťáv a obnovuje narušenou bakteriální rovnováhu ve střevech. Ve vybraných obchodech či na internetu jej seženete za 189 Kč vč. DPH.

 

Čím potěšit pejska pod stromečkem?

FitminZ nabídky Fitmin sáhněte například po poloměkké přírodní pochoutce v podobě plátků tresky obalených kuřecím masem a sezamovým semínkem. Mix tří dobrot slouží jako chutná odměna. Tato lahůdka zároveň přispívá ke zlepšení funkce nervové soustavy. Fitmin For Life Well done Chicken + COD STICK stojí 47 Kč.

 

FitminPokud se Váš pejsek na krmivo v misce moc netváří a raději po očku kouká, co kde upadne od stolu, můžete se pokusit jeho apetit povzbudit přídavkem za studena lisovaného lososového oleje. Nejenže psi jeho chuť milují, ale díky omega-3 mastným kyselinám zároveň zlepšuje kvalitu srsti, zvyšuje soustředěnost, podporuje imunitu a posiluje cévní systém i mozkovou činnost. Litr lososového oleje Fitmin seženete za 279 Kč v e-shopu www.fitmin.cz.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?