Vánoce s Whiskas®

22. listopadu 2010

Vánoce jsou výbornou příležitostí k mimořádné péči a utužování dobrých vztahů s těmi nejmilejšími. Atmosféra vstřícnosti a obdarování dokáže zahřát lidskou i zvířecí duši. Vánoce patří také kočkám, proto svému kočičímu mazlíčkovi dopřejte hezké vánoční svátky a praktické dárky. Nejvíc kočka ocení, když si na ni ve vánočním shonu najdete dost času a budete jí věnovat maximální možnou péči.

Rozmazlujte kočku, ale ne cukrovím

O Vánocích jsou stoly obtěžkány voňavými dobrotami, které je třeba před kočkami uchránit v zájmu jejich zdraví. MVDr. Leoš Železný, veterinář a odborník na výživu psů a koček, varuje před podáváním lidských laskomin kočkám: „Lidské cukrovinky kočkám škodí, nebezpečná je především čokoláda. Čokoláda obsahuje theobromin a kofein, což jsou pro kočky jedovaté látky. Existují samozřejmě i zdraví prospěšné pamlsky, kterými můžete zpestřit kočce jídelníček. Na trhu jsou různé pochoutky určené přímo pro kočky.“


Nejoblíbenější vánoční pochoutky Whiskas®

S předstihem řešíme, co uvaříme o Vánocích dvounohým členům rodiny. V něčem ctíme tradice, zároveň máme chuť experimentovat a vyzkoušet nové recepty. V souvislosti s tím bychom měli myslet i na pochoutky připravené speciálně pro kočičí mazlíčky…

 

Kapsičky pro kočičky

Krmivo v kapsičkách neprochází tak dlouhým sterilizačním procesem jako krmivo v konzervách, proto je chuťově bohatší, šťavnatější a lákavě voňavé. Je vyrobeno bez umělých konzervačních látek a barviv a poskytuje vaší kočce kompletní dávku potravy, neboť obsahuje všechny důležité živiny pro její zdravý život. Díky kapsičkám může být jídelníček kočky bohatší a rozmanitější, protože si každý den může pochutnat na něčem jiném. V balíčku najdete kapsičky Whiskas® Adult: s hovězím masem ve šťávě, lososem ve šťávě, nebo s telecím masem v krémové omáčce.

Kapsičky Whiskas hovězíKapsičky Whiskas lososKapsičky Whiskas telecí

Křupavé dobrůtky

Whiskas TemptationsPro kočky je celkem typické, že jsou v jídle vybíravé. Láska prochází žaludkem a i ta nejvybíravější kočka se ráda nechá omámit skvělým jídlem. Zkuste kočičce nabídnout jako pamlsek křupavé polštářky Whiskas® Temptations s lahodnou náplní z kuřecího masa a sýru. Svádění v podobě těchto chutných polštářků vaše kočička jistě podlehne. Whiskas® Temptations patří mezi doplňkové krmivo, tedy pamlsky. Ani s nimi bychom to neměli přehánět. Kompletní krmivo (např. granule, konzervy nebo kapsičky Whiskas®) by měly tvořit minimálně 85 % energetického příjmu kočky, zbývajících 15 % můžete doplnit pamlsky.

 

Nemám kočce radši uvařit?

Vaření a pečení je projevem lidské lásky, ale ze zdravotního hlediska je lepší kočkám nevařit. Nemusíte mít výčitky, protože jak říká MVDr. Leoš Železný: „Výhoda průmyslově připravovaných krmiv je nesporná. V porovnání s doma vařenou stravou se zde snoubí výhody hygienické s jednoduchostí skladování a přípravy a u kvalitních značek, s výzkumným centrem v pozadí, hlavně garance kvalitních vstupních surovin namíchaná v množstvích a poměrech odpovídajících posledním poznatkům na poli výživy koček. Krmiva kvalitních značek mají navíc pozitivní vliv na zdraví našich domácích mazlíčků.“ Místo smaženého kapra dejte kočce raději kapsičku nebo konzervu s rybí příchutí (sardinky, losos, tuňák atp.). Vyhněte se uzeninám, protože obsahují dusičnany a dusitany. Otrava dusitany brání krvi roznášet kyslík, takže způsobuje kočkám vnitřní dušení. Sůl v uzeninách nebo smažených brambůrcích dráždí zažívací ústrojí, může způsobit otoky a velkou žízeň.

 

Limitovaná nabídka - vánoční balíček

Vánoční balíček WhiskasIdeální dárek pro kočku šustí, voní a dobře chutná. Ty nejoblíbenější kočičí pochoutky značky Whiskas® zabalil výrobce do lákavého sáčku, který můžete pověsit na spodní větve stromečku nebo jej schovat mezi jiné dárky ležící pod stromkem. Ve vánočním balení najde vaše kočka kapsičky Whiskas® Adult tří různých příchutí a křupavé polštářky Whiskas® Temptations. Máte-li doma koček víc, oceníte barevné jmenovky přivázané k vánočním sáčkům. Vánoční balíčky Whiskas® můžete koupit ve vybraných supermarketech (Albert supermarket, Billa, Penny market), některých hypermarketech (Albert hypermarket, Interspar, Tesco) a prodejnách Pet Centre za doporučenou cenu: 69,90 Kč.

 

 

Pokud vánoční sáček v obchodě neseženete, vytvořte svůj vlastní, do kterého můžete přimíchat další pamlsky. Vyzkoušejte např. funkční pamlsky, které napomáhají čistit zuby a prostřednictvím obsaženého zeleného čaje dezinfikovat dásně a celou dutinu ústní. Pro kočky chované v bytech jsou vhodné pamlsky, které napomáhají odstraňovat bezoáry ze zažívacího aparátu. Inspiraci najdete na www.whiskas.cz.

 

Krásné Vánoce s kočkami!

 

Pozn. redakce: Tento článek obsahuje reklamní sdělení.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?