Vánoce u koní

7. prosince 2011

Nejkrásnější Vánoce jsou přece s rodinou, našimi mazlíčky, ale i když na Vánoce sněží. Skoro všichni chtějí aspoň na Štědrý den udělat svému mazlíčkovi radost a dávají mu nejen dárky, ale i hodně pamlsků. Nejhorší ale je, když potom musíte na Štědrý den večer volat veterináře, že má kůň koliku.

 

 

V tomto článku se dozvíte, jak slavíme Vánoce v naší stáji a můžete se třeba něčím inspirovat. Samozřejmě to nejde u všech, třeba u těch, kdo má stáj a v ní 50 koní. Naše stáj se nachází v malebné vesničce Hlinsko pod Hostýnem. V naší stáji máme 3 koníky a brzy přibyde hříbátko, kozu Bělušku, kočku a nespočet pejsků, kteří už jsou bráni do CHS.

 

Den před Štědrým dnem připevníme koníkům k boxu ozdobenou větvičku tak, aby ji hned neměli v úmyslu sníst, ale aby aspoň do Štědrého dne vydržela. Na Štědrý den přijdeme do stáje kolem osmé hodiny ráno. Den začínáme jako každý jiný, koníci dostanou seno, vodu a vyházíme boxy (ještě, že jich je tak málo), koníci ale už tuší, že se něco děje, když jim začneme dělat copánky, čistit je, aby trošku vypadali.

 

Ale také, když vidí tašky a nechceme jim ukázat, co v nich je. Po vyčištění si s kamarádkou ukážeme své práce, jak jsme si pohrály s koňskou hřívou a jde se na rozdávání dárečků a pamlsků. Koníci dostanou kbelíky kroket, které jim samozřejmě nedáme na Štědrý den, ale schováme třeba na každodenní příděl anebo za práci.

 

Každý koník dostane dobrotu do žlabu a to jsou dvě nakrájená jablka a dvě mrkve obalené v moučkovém cukru, přidáme 1 suchý rohlík nakrájený na kolečka a pár kousků kroket. Jak už jsem zmínila, kbelíky kroket nedostanou hned první den.

 

Takže nějaká kolika na Štědrý den jim nehrozí. Koníci jsou přesto rádi, že něco dostali. Nakonec do oběda jsme u koní a pokud je krásně a ještě lepší, když je sníh, se jdeme na ohlávkách s koníkama projít.

 

 

 

Přidáno: 46 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?