Vánoce v útulku již po desáté

28. listopadu 2017

Studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně připraví již desátý ročník akce Vánoce v útulku pořádané prostřednictvím neziskového projektu Němá tvář. Jednodenní akce se bude konat v Útulku pro zvířata v nouzi Zlín-Vršava ve čtvrtek 7. prosince 2017 od 15:00. Celý útulek na jeden den ožije vánoční atmosférou a rozdáváním radosti, jelikož celkový výtěžek z akce putuje právě na podporu útulku. Hellosandy tam jakožto mediální partner nebude chybět, těšte se na report z této skvělé akce!

Letos je cílem projektu přiblížit návštěvníkům problematiku opuštěných zvířat a ukázat jim cestu, jak mohou sami pomoci. Studenti připraví pro veřejnost bohatý program. Návštěvníci se mohou pokochat nad psími dovednostmi při vystoupení policejní kynologie a vidět další psí kusy. Pro děti je připraveno vyrábění vánočních ozdob a malování na obličej. Pravou vánoční atmosféru nabudí zpěvy sboru ZŠ Komenského II. Obdarováni budou nejen pejsci a kočky, ale i pomocníci ze Základní školy Komenského II, jelikož každoročně nasbírají pro útulek krmivo v hodnotě přes 40 000 korun. Mezi nimi bude vyhlášen nejlepší sběrač zvířecích dobrot, který bude patřičně odměněn. Na akci Vánoce v Útulku zavítají i šikovní zlínští hokejisté jako Libor Kašík a David Šťastný, u kterých bude možnost vyzvednout si autogram.

Vanoce v utulku 2017_2.jpg

V průběhu celého dne mají návštěvníci možnost také ochutnat výborné občerstvení, které bude na tuto akci zajištěno. Celé odpoledne bude provoněno horkým svařákem, čajem a cukrovím, které dokreslí tu pravou atmosféru Vánoc. Nebudou chybět ani sladké cupcakes, na kterých si pochutnají nejen děti, ale i dospělí.

Vanoce v utulku 2017_3.jpg

Stejně jako loni i letos studenti Univerzity Tomáše Bati připravili rozsáhlý program, který nám připomene, že v období klidu, míru a lásky, je dobré myslet i na opuštěná zvířátka, která právě láskou k nám opravdu nikdy nešetří. Akce Vánoce z útulku se snaží nabídnout pomoc i těm, kteří si o to nemohou říci. Výtěžek z této akce poputuje právě na podporu útulku pro zvířata v nouzi Zlín-Vršava, kde je aktuálně umístěno 81 psů a 55 koček.

Vanoce v utulku 2017_4.jpg

Přečtěte si příběh 11letého psa Duxe, který čeká v útulku na svého nového páníčka:

„Představte si! Dnes se mi zrovna zdálo o tom, že mě vzali takové lidské sympaťačky na procházku! A co se nestalo? Konečně vím, že sny se občas plní!

Šlo vidět, že byly dost zmatené. Tak jsem je vedl. Sice měly za to, že je nepořádně táhnu nebo co, ale já jim jen dychtivě ukazoval směr. Klouby už nejsou, jaké byly dříve, ale dostávám výživu, a tak mi furt slouží. Jsem již starý moudrý pes a zdejší lesy mám probádané, bohužel jen po člověčích pěšinkách. Po nocích se mi zdává, že je volně s tlapkami mladého psa zkoumám bez zastavení do hlubin. Cítím se tam skvěle, cítím to propojení, totiž, je to kus mého JÁ. Také se mi občas zdává o mé předešlé milující paničce, bohužel odešla do nebe, ne do toho našeho psího, ale do toho vašeho, lidského. Vím, že se tam má skvěle, ale moc mi chybí. Snad mi někdo dá tolik vřelosti a lásky, co mi dávala ona.

Když mě sem tam nějaká člověčina přijde navštívit, zajdeme na procházku, pohladí mě a prokáže mi v ten moment hřejivou náklonnost, vím, jak se odvděčit. Pro nás, co máme v sobě kousek retrívra, je typické, že vděkem u lidí nešetříme. Uslintaná pusa sem, pusa tam. Ocásek tančí, očička září. Oba ale víme, že je to jen na chvíli. I přesto si spolu já a můj chvilkový páníček užijeme souznění. Stále snívám a nevzdávám to, že si mě na ta moje stará psí kolínka vezmete domů.“

Dux.jpg

Pomáhejme i těm, kteří si o to nemohou říct, má to smysl!

Více o této akci se dozvíte přímo na facebookové události:

https://www.facebook.com/events/187958045112872/

zlin_Fotor.jpg

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?