Vánoční dárek pro pejskaře? Kniha, jak jinak než o psech!

6. prosince 2013

Říká se, že pod stromečkem by neměla chybět kniha. Je-li Vámi obdarovávaný člověk navíc milovníkem psů, nechte se inspirovat námi vybranými tituly.

Řada vydání „Slepičích polévek“ je již natolik dlouhá, že si pro svoji porci mohou přijít už i ti, jejichž srdce patří psům, a to v knize Slepičí polévka pro duši – Co mě naučil pes (vyšla v září 2013). Tento bohatý soubor psích příběhů přináší překvapivé, často neuvěřitelné zápletky a rozuzlení, ale i laskavá poučení do života vnímavého čtenáře.

 

Z roku 2010 je vtipný a zároveň i dojemný příběh Stevena Winna Como, vrať se. Vzornému otci rodiny obrátí uspořádaný život naruby hyperaktivní, uštěkaný, muže nesnášející a zanedbaný teriér jeho dvanáctileté dcery, jejímž prosbám o psa nedokázal odolat. Kniha o sbližování jednoho muže a jednoho umíněného psiska je vyprávěna s laskavým humorem a pochopením.

 

Loni vyšel již počtvrté oblíbený humoristický román známé autory Zdeny Frýbové Malinkatý kretén, v němž dva skotští teriéři Andrýsek a Ronánek přesvědčují dámu středního věku, že i po rozvodu může být život báječný a vzrušující. Malinkatý kretén je vlastně přezdívka nevycvičitelného Ronánka, jenž si libuje ve všech malérech, které všední dny jeho paničce Ele přináší. Rozmanité příhody této trojice spojuje autorčin typický vypravěčský humor.

 

Nejen o psech, ale o všech pacientech uznávaného veterináře MVDr. Pavola Fabiana je kniha Co se přihodilo zvěrolékaři (2008). Historky z ordinace, čekárny, ale i z venku, smutné i veselé, z nichž se čtenář dozví mnohé nejen o zvířatech, ale i o jejich předobrých či bídných majitelích.

 

Dojemná kniha plná nejupřímnějších emocí svého psího vypravěče s názvem Psí poslání - Román pro všechny pejskaře (2013) od Bruce W. Camerona se dokáže dotknout hluboko v srdci každého milovníka zvířat. I duše zemřelého psa na svět přichází několikrát a než se dostane do nebe, musí dokončit své poslání. Stejně tak i hlavní hrdina se na svět vrací znovu a znovu. Jeho první pokus dopadá tragicky. Potom hledá smysl života jako neposedný retrívr malého chlapce Ethana. Avšak i tento život je záhy ukončen. Když se narodí znovu, nosí v srdci jediné přání – opět spatřit Ethana, kterého nade vše miloval.

 

Ve stejném roce vyšlo i pokračování knihy Psí poslání, a to s názvem Psí cesta – Román pro všechny psy a jejich páníčky. Další velice emotivní dobrodružství věrného psího kamaráda, který po smrti milovaného páníčka Ethana nachází nový smysl svého bytí po boku jeho vnučky Clarity. Provází ji celým životem jako labrador Buddy, kříženka Molly, voříšek Max a nakonec jako bígl Tobby. Je jejím ochráncem, přítelem i společníkem ve chvílích nejtěžších.

 

Krásným dárkem pro děti jistě bude i knížka Jiřího Kahouna (autora mj. příběhů o včelích medvídcích) Knížkový pejsek (2012). Krátké příběhy vypráví pejsek, který žije spolu s kočičkami a babičkou v domečku z převrácené knížky. S příchodem zimy se do knížky přicházejí schovat i další promrzlá a hladová zvířata. Všichni spolu se pak musejí během zimy poprat s různými obtížemi. Zvířátka však všechno zvládnou a na jaře se zase rozběhnou do světa. Jejich zimní příhody však navždy zůstanou zapsány v babiččině knížce.

 

Autorka: Iva Musilová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?