Vánoční kočičí akce jsou tu! Přijďte pomoci opuštěným kočkám.

9. prosince 2013

Za pár měsíců nás čekají Vánoce a také některé každoroční benefiční akce pro kočičí útulky. Díky těmto akcím pak útulky získávají peníze, krmivo, pamlsky, deky a další věci, které kočkám v útulcích zlepšují život.

Vánoční akce sdružení Devět životů

Občanské sdružení Devět životů pořádá každý rok na Velikonoce a na Vánoce akci, která se zaměřuje právě na získání krmiv, chovatelských potřeb a léčiv pro kočky, které jsou nemocné či handicapované. Dalším cílem je získat potřeby pro koťata. Během vánočních akcí lze pomoci různými způsoby. Buďto můžete přispět finančním obnosem nebo pomůžete zakoupením krmení, pelíšků, léků, steliv a dalších kočičích potřeb. Z finančních příspěvků pak sdružení platí veterinární péči pro opuštěné kočky a veškeré ostatní potřeby, které kočky mají. Nejlépe však můžete pomoct tím, že kočkám poskytnete nový domov. Průběžné informace o akcích můžete získávat z internetových stránek sdružení.

 

Vánoční koncert pro kočky SOS 2013

Během letošních Vánoc se bude také konat Vánoční koncert pro kočky SOS 2013. Jedná se o benefiční koncert ve prospěch občanského sdružení Kočky SOS Hodonín, které se zabývá péčí o opuštěné kočky na jižní Moravě. V rámci letošního ročníku vystoupí pražský písničkář Petr Mašín. V rámci této akce bude také třetím rokem zahájen Ježíšek pro Kočky SOS, kdy budou moci návštěvníci zakoupit přímo na koncertě, nebo později přes internet, vánoční dárek některé z koček Hodonínského útulku.

 

Kočičí přání

Asi nejznámější akcí, která o Vánocích probíhá, je Kočičí přání. Tato akce je naprosto transparentní, jelikož si každý vybere přímo přes internet kočku, které chce pomoci. Kočce můžete virtuálně naplnit misku, nebo jí zakoupit hračku. Můžete ji přispět na stravu na celý měsíc nebo na veterinární péči. Organizátoři neinkasují žádné peníze z akce pro sebe, takže všechny získané finance jdou tam, kam je potřeba.

 

Umísťovací výstavy koček

Nejen o Vánocích, ale i během celého roku, probíhají tzv. umísťovací kočičí výstavy. Smyslem těchto akcí je najít kočkám nový domov a získat krmení pro ty, kterým se nový domov nepodaří najít. Ve většině případů je vstupenkou na výstavu zakoupení kočičí konzervy. Výhodou této akce je, že si zde kočku, kterou si chcete osvojit, můžete vybrat z koček z různých útulků, můžete porovnávat povahu jednotlivých koček a podle toho si nejlépe vybrat tu, která vám bude povahově nejsympatičtější. A když si náhodou žádnou kočiček nevyberete, pomůžete alespoň tím, že zakoupíte vstupní konzervu. Úspěšnost těchto akcí je značná, domov si během této výstavy najde 70-85% koček.

 

Pokud si tedy chcete pořídit kočičku, neváhejte navštívit některou z vánočních kočičích akcí. Uděláte tím radost nejen některé z opuštěných koček, ale také sami sobě.

 

Autorka: Andrea Ivaničová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?