Varování před podvodnými inzeráty

18. února 2016

Ráda bych se podělila o nepříjemnou zkušenost z minulého týdne. Byla jsem jedna z těch co naletěla a chtěla si pořídit kotě s PP za 2.500,-. No prostě měli dost přesvědčivé argumenty.... Vím, že jsem pitomá.... Nejdříve inzerovali že jsou z ČR, co jsem se ozvala, tak prý museli pracovně do Francie a koťata s nimi a budou je tudíž posílat letecky (to už mi mělo být divné, ale fakt to vypadalo, že jim jde o to aby se koťata dostala do dobrých rukou).

Dotyční asi nejsou Češi, chtěli si psát anglicky, ale asi ani to nebude jejich mateřský jazyk. Já jim naivně poslala peníze (2.500,- někam do Kamerunu), pak mě začali vydírat, jako že musím ještě 10.000,- za klimatizovanou přepravku nebo kotě zmrzne na letišti a podobné výmluvy, ze kterých se dalo brzy poznat, že jde o podvod.

Na jiném serveru už dali podobný inzerát s mým mobilem, mám pocit, že tam takto udávají telefonní čísla, která získali od podvedených lidí, neb svoje nechtějí zveřejnit. Mě se již ozvali dva zájemci.

Dále v komunikaci žádné číslo neuvádí, pouze mail (asi pokaždé jiný). Na Trhzvirat.cz se podepisují jako Ewelina. Já měla tu čest s nathalia rosella....

Já asi přes 14 dny odpověděla na ten zpropadený inzerát na ChovZvířat.cz. A teď bacha na Miciny.cz je ten samý, který je jinde s tím mým číslem je to ten "Bengálsko koťata atd. za 2.500,-" Takže asi i tady podvod.

Je to hrůza, vím, že vypadám jak pitomec, ale mě toto nikdy nenapadlo, že i tímto způsobem se z lidí dostávají prachy!

Mějte se a buďte obezřetní!

Lucie

 

Uděleno: 100 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?