Velikonoce! Co si pes myslí o Velikonocích?

23. března 2013

Domácí mazlíčci patří v naprosté většině do rodiny jako její členové. Proto s námi také vše prožívají. Patří do toho i období státků a Velikonoce nejsou výjimkou. Přemýšlíme, co navaříme, napečeme a naši psi do tohoto mumraje prostě patří.

Velikonoční tabule pro psy

Končí půst a začínají hody. Velikonoce jsou svátky jara, probouzení, ale také svátky jídla, které si nezadají s Vánocemi. Vaří se, peče se a to ve velkém. To, co chutná nám, bude nejspíš chutnat i našemu psovi, ale je pak také potřeba myslet na následky.

Pokud svého pejska opravdu milujeme, neměla by se ho lidská tabule týkat. Nebo jen ve velmi omezeném množství. Sladkosti bychom měli naprosto vyloučit a ostatní jídlo vybírat velmi pečlivě, než dáme čtyřnohému miláčkovi ochutnat.

Je tedy dobré vymyslet něco i pro něj. Buď nakoupíme lepší krmení i pro psa, eventuelně lze vymyslet něco, co mu uvaříme či upečeme a nebudeme tak riskovat zdravotní problémy.

 

Procházky v přírodě se psem

Velikonoční období láká poměrně hodně k procházkám, protože počasí už začíná být opravdu jarní a sluníčka si zdaleka neužívají jen lidé. Všechna ostatní příroda propuká a proto i váš pes rád přijme procházku na jarním vzduchu. Pokud jsou tedy krásné slunné dny, proč nevyrazit i s mazlíčkem na výlet.

Pokud máme v plánu konkrétní místo, je dobré dopředu vědět, jaké možnosti jsou, máme-li s sebou i psa. Hlavně proto, aby nedošlo ke zklamání. To se týká hlavně výletů s ubytováním.

Je proto dobré volit místa osvědčená a myslet na to, že užít si dostatečně musí i váš pes. Proběhnutí se venku na sluníčku má pro něj stejně pozitivní efekt jako na člověka.

 

Jak pes vnímá velikonoční zvyky

Jiný kraj, jiný mrav. Jsou prostě stále místa, kde se Velikonoce intenzivně slaví a různým oslavám patří hlavně šupání pomlázkou, ale také spousta hluku a vody. Měli bychom myslet na to, že právě v tom se bude náš pes pohybovat a že by některé z těchto věcí nemusel úplně dobře snášet.

Například dobrý úmysl hodovníka, který začne paničce dávat na zadek, si váš pes vůbec jako dobrý úmysl vyhodnotit nemusí. I pes naprosto klidný by mohl zaútočit a hodovníka ošklivě napadnout. Domácí mazlíčci by se tedy těchto radovánek účastnit neměli a to ani v případě, že si jste svým pejskem naprosto jisti.

Stejné je to se všemi ostatními zvyky, při kterých panička či pán v legraci utíkají před politím vody nebo postříkáním voňavkou. Pes prostě pro podobné radovánky pochopení mít nemusí a mohl by si je naprosto odlišně vyložit. Pokud tedy nebude účastníkem ničeho z těchto zvyků, ušetříte si spoustu nepříjemných nedorozumění.

 

Autorka: Naďa Kučerová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?