Velikonoční kočičí vzpoura – jak to vidí kočka

24. března 2016

Na počátku bylo jaro a oslavy jeho příchodu. Pak přišli Židé s oslavou Boha, při které obětovali beránky a jejich krví si natírali zárubně dveří, aby se jejich domu vyhýbalo neštěstí. Pak se k tomu zamíchalo křesťanství a zmrtvýchvstání a Velikonoce dnešní podoby jsou na světě. A pak přišla má kočka.

Kompromis pro kočku

S hrnkem kávy v ruce usedám k počítači a snažím se maximálně koncentrovat mozkové buňky k napsání článku, jehož termín hoří. Carrie Bradshawová ze mě zkrátka nikdy nebude, uvědomuju si, když položím prsty na klávesnici. Vzápětí se objeví tlapka mojí Felíny – sedí za notebookem a snaží se chytit mé ruce kmitající přes písmenka. Nemluvím s ní, takže nereaguju. Kdyby byla trochu ohleduplnější ke svátkům, které slavím, možná bych s ní mluvila. Takhle jsem se omezila pouze na nakrmení a vyklizení záchodku. Žádné pohlazení. Ne, dokud já slavím její svátky zvířat a narozeniny…a ona takhle hatí moje Velikonoce!

 

Velikonoce po kočičím

Myslím, že moje kočka Velikonoce vůbec nechápe. Usuzuji tak z toho, že můj přírodní, dlouho vyráběný jarní věnec, visící na venkovních dveřích jsem ráno nalezla stržený a na třikrát přejetý autem. Felína s ním právě hrála fotbal. Asi jsem na něj měla nalepit nějakou podobiznu kočky, třeba by jej začala ctít. Několik vyfouknutých skořápek mi s rozběhem smetla z kuchyňské linky a mísu s těstem na beránka, kterou jsem odložila kynout na topení, jedním tahem packy shodila na koberec. Má na to takový hrozně podlý, zákeřný, rychlý a pro neznalé hrozně roztomilý pohyb tlapkou jako hokejkou. Fííí – a všechno je smeteno. Začínám si myslet, že má kočka je antikrist!

Loni jsem se pokusila upravit názor mojí kočky na Velikonoce chutnými dobrotami. Když my máme beránky a vajíčka, může i ona mít své velikonoční dobroty! Jenže nad tím ohrnula nos a se zatočeným ocasem odkráčela hrdě k misce, kde obvykle dostává maso, aby dala najevo, o co má zájem. Má snaha skončila naprázdno v koši. Je libo játrové pamlsky nebo rybí cukroví s ovesnými vločkami?

 

Mír s tebou, kočko!

Její nenechavá pacička mne přesvědčuje o tom, že chce se mnou navázat mír.  Usrkávám kafe a přemýšlím o tom, o jak moc je lepší její společnost, než společnost tuctu pomstychtivých koledníků. Letos nedostanou žádné vajíčko, ani štamprli ani peníze (poslední jsem utratila za opětovný nákup záclony, kterou Felína v záchvatu běhu prostě strhla na zem a roztrhala). Nemůžu se na ni zlobit věčně. Koledníkům letos neotevřu dveře, říkám si a podám napřáhnuté tlapičce s polovytaženými drápky prst. Je čas napsat ten článek, odhodlávám se. Felína mezitím opustí svůj úkryt v závětří a s hlasitým předením se mi usadí na klín. Má múza se vrátila…

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?