Velká pardubická je opět tady!

6. října 2015

Rok se s rokem sešel a na pardubickém dostihovém závodišti se v neděli 11. října opět dočkáme korunovace dalšího vítěze legendární, již 125. Velké pardubické.

Kdo nahradí fenomenální Orphee de Blins?

Tak zní otázka, kterou můžeme považovat za hlavní motiv letošní Velké pardubické. Když loni dobíhala vítězně do cíle Orphee de Blins, byl to historický okamžik. Jako první klisna totiž dokázala zvítězit ve Velké Pardubické třikrát po sobě. Letos už ale Orphee de Blins na Velké pardubické neuvidíme. Ve svých dvanácti letech po třetím pardubickém triumfu ukončila závodní kariéru a odebrala se na zasloužený odpočinek.

Musíme ovšem připomenout i další legendu. Na startu letošní Velké pardubické se neobjeví ani další ikona tohoto dostihu, Josef Váňa. Ten po loňském šestnáctém místě tentokrát už definitivně ukončil svoji bohatou jezdeckou kariéru a na Velké Pardubické se objeví jen v trenérské roli, v dostihu budou startovat hned tři jeho koně.

Na letošní Velké pardubické se tak může zrodit nová legenda, taková jako byl Tiumen nebo již zmíněná Orphee de Blins, koně kteří vyhráli minulých šest ročníků. Letošní ročník je tak trochu kuriózní tím, že na jeho startu není nikdo z předchozích vítězů. Startovní pole je vyrovnané a sotva bychom mohli někoho považovat za jednoznačného favorita. Tento fakt ale nemusí být vůbec na škodu. Právě naopak to slibuje dramatický průběh až do posledních metrů.

 

21 koní z českých stájí na startu

Na startu se objeví dvacet jedna koní z tuzemských stájí a jeden zahraniční účastník, francouzský kůň Pasquini Rouge.

Zahraničních jezdců však uvidíme v sedle hned několik. Dva budou z Francie, jeden z Anglie, zajímavým jménem je pak určitě italský žokej Rafaele Romano, který patří k jezdecké špičce na Apeninském poloostrově a pojede Klause, koně patřícího mezi širší okruh favoritů.

Nesmíme ale zapomenout ani na poněkud „exotického“ jezdce z Bulharska, kterým je Fertaš Ferhanov v sedle koně Gauner Danona. Připomeňme jen, že poslední vítězství bulharského jezdce v Pardubicích je staré přesně 45 let.

Klisna se na startu objeví tentokrát jen jedna a to Modena. Pojede však na ní Dušan Andrés (vítěz z roku 2007, kdy sedlal klisnu Sixteen), pro něhož to bude už dvacátá první (!) Velká pardubická.

 

Dočkáme se letos čtvrtého vítězství klisny v řadě?

Nebo zvítězí po dlouhé době bulharský jezdec? Odpověď na tyto otázky budeme znát v sobotu krátce po sedmnácté hodině odpolední. Dostihový den však začíná už v jedenáct hodin, českou hymnu na jeho úvod zazpívá Eva Urbanová. Tradiční televizní přenos má pak začátek v 14.45 na ČT 1.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?