Velká pardubická je už za dveřmi!

11. října 2014

Už je to opět tady - Velká Pardubická! Rok se s rokem sešel, a tak je tady opět druhá říjnová neděle a s ní i tradiční vrchol dostihové sezóny, legendární Velká Pardubická. Ano, již tuto neděli přesně v 16.35 vyrazí vstříc nástrahám nejstaršího kontinentálního dostihu početné pole koní a jezdců, aby o zhruba deset minut později jezdec na vítězném koni zvedal ruku v triumfálním gestu. Kdo jím bude letos?

Pro ty, kteří se již nemohou dočkat, přinášíme malý předkrm v podobě nejdůležitějších informací o v pořadí již 124. ročníku Velké pardubické.

 

Favoritkou Velké pardubické 2014 je Orfee des Blins

Na pokyn startéra by v neděli mělo čekat v prostoru startu celkem dvaadvacet koní, zahraničím účastníkem je tentokrát britský Lambro s jezdcem Markem Grantem, trenérem tohoto koně je vítěz Velké pardubické z roku 1995, Charlie Mann.

Jak ukazuje startovní listina, startovní pole bude i letos velmi kvalitní, favoritů na vítězství je v něm určitě hned několik. Nemůže být nejmenších pochyb o tom, že letošní Velká pardubická nám opět nabídne dramatickou podívanou.

Největším favoritem, vlastně favoritkou je zcela určitě klisna Orfee des Blins, vítězka předchozích dvou ročníků, kdy ji sedlal Jan Faltejsek, který s ní pojede letos. Orfee des Blins poběží s číslem 12 a má tentokrát šanci vyrovnat rekordní počet vítězství jedné klisny ve Velké pardubické. Třikrát v historii vyhrála jen ryzka Lady Anne, ovšem stalo se tak už před téměř sto dvaceti lety.

 

Velkou pardubickou pojede opět i Josef Váňa s Tiumenem

K favoritům musíme samozřejmě počítat Tiumena v sedle s legendárním Josefem Váňou, který se určitě bude chtít rozloučit s kariérou úspěšněji než při své minulé účasti na Velké Pardubické. Tiumen je nesmírně zkušený kůň, stejně jako jeho jezdec a určitě udělají pro vítězství všechno, co bude v jejich silách, uvidíme je s číslem 15.

V kvalifikačním dostihu ovšem proháněl Orfee des Blins i Zarif, favoritka své prvenství uhájila jen velmi těsně. Ostatně byl to právě Zarif, se kterým Orfee des Blins sváděla tvrdý souboj o vítězství i v minulém ročníku.

Bude se tento souboj opakovat i letos?

V každém případě k favoritům patří tento kůň, v jehož sedle bude zkušený jezdec Marek Stromský, Zarif bude mít číslo 21.

Zahraniční účastník, Lambro bude mít číslo 9, naposledy zvítězil ale zahraniční kůň právě v roce 1995.

 

Překvapí vítězstvím Pardubické někdo jiný?

To všechno se dozvíme v neděli, kdy Velkou pardubickou přenáší tradičně i Česká televize. Přímý přenos začíná v 14.45 na kanálu ČT 1.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?