VIDEO: Návrat koně Przewalského do volné přírody

30. června 2014

Dne 1. 7. 2014 dojde díky Pražské zoologické zahradě k návratu dalších čtyř exemplářů koně Przewalského do volné přírody jejich domoviny – Mongolska. Díky zoologické zahradě, která ještě nedávno měla tohoto koně ve svém znaku, protože je nejen u odborníků, ale i u laické veřejnosti vnímána jako symbol odchovu těchto koní, půjde díky těmto čtyřem kusům o již celkem šestnáct členů stáda, které takto zoologická zahrada v Tróji ve spolupráci s českou armádou a Ministerstvem životního prostředí vypustila do pouště.

Pražská zoologická zahrada tak napomáhá jejich návratu do jejich přirozeného prostředí. V tomto roce bude návrat do volné přírody umožněn čtyřem klisnám ve věku od čtyř do šesti let, které budou vypuštěny do národního parku s názvem Gobi B.

 

Jak převoz koně Przewalského probíhá

Předtím, než budou klisny přepraveny do Mongolska, jsou v současných dnech umístěny v aklimatizační stanici v Dolním Dobřejově. Do pouště Gobi budou klisny přepraveny armádním letounem CASA, kterým byli ostatně dopraveni i jejich předchůdci. Letoun CASA navíc přistane přímo do nezpevněné oblasti proto, aby následně nemusely klisny absolvovat mnohahodinový transport na příslušné místo. Zde se klisny připojí ke stávající skupině koní Przewalského. V současné době žije na území Mongolska 300 kusů těchto koní, přičemž celosvětově je hlášen výskyt 1900 kusů ve volné přírodě a národních parcích.  Všichni, kteří na projektu návratu těchto koní do volné přírody spolupracují, si jasně uvědomují, že všech dvanáct koní, kteří se zatím v rámci této spolupráce vrátili do svého přirozeného teritoria, žije a těší se dobré kondici. Nezbývá, než si přát, aby bylo možné za pár měsíců s jistotou říci, že skóre je 16:0.

 

Video o koních Przewalského si můžete prohlédnout zde:

 

 

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?