VIDEO: Překážky pro agility na vaší zahradě? Máme pro vás pár tipů.

5. září 2013

Ať už máte psa, který s agility teprve začíná, nebo už jste pokročilí a pouze chcete se svým čtyřnohým mazlíčkem trénovat i doma, můžete si postavit domácí agility cvičiště na své vlastní zahradě. Na následujících řádcích vám dáme pár rad, jak si postavit překážky, které si můžete doma sestrojit i pro psa, se kterým agility závody dělat nechcete, ale máte zájem udělat něco pro jeho kondici a zábavu.

Agility a skok do výšky

Základní překážkou, která se v agility vyskytuje, je skok. Tuto překážku lze doma sestrojit i bez značné manuální zručnostI. Zkrátka doma vezmete dva kbelíky nebo bedničky a na ně položíte koště nebo dřevěnou lať. Výhodou takto postavené překážky je, že pokud vám na zahradě z nějakého důvodu začne překážet, jednoduše ji rozložíte.

 

Jak si vyrobit agility překážku - skok do dálky

Překonání překážky skok do dálky spočívá v tom, že pes musí přeskočit co nejdelší vzdálenost. Prvky tvořící přeskok jsou vysoké od patnácti do osmadvaceti centimetrů. Pomůcky pro skok do dálky lze sestrojit z několika málo kusů dřeva. Stačí nám menší dřevěné kostky, na které přibijeme užší prkno. Takto sestrojíme například čtyři kusy překážky, které poskládáme za sebe tak, aby mezi nimi byla zhruba 15 cm mezera. Pro ohraničení vzniklého čtverce můžeme použít například lyžařské tyčky.

 

Slalom pro psy cvičící agility

Slalomová překážka je u agility založena na stejném principu, jako u jiných sportů. Pro tuto překážku bývá použitý sudý počet tyček. Všechny tyčky jsou umístěné v řadě za sebou a je mezi nimi mezera 50-65cm. Na soutěžní slalom bývají obvykle používané speciální manžety, aby se tyčka při dotyku ohnula. Pro domácí slalom jsou nejvhodnější buď násady od košťat či bambusové tyče zapíchané do země.

 

Agility překážka - tunel

Tuto překážku lze sestrojit dvěma způsoby. Tím prvním je pouhé zakoupení a rozložení dětského prolézacího tunelu, který by měl být dlouhý 2,5 – 3,5m. Pokud nechcete tento tunel kupovat, můžete si agility tunel sestrojit jednoduše tak, že z několika klacků uděláte „áčkovou“ konstrukci jako u stanu a přehodíte přes ni deku.  Minimální délka takto sestrojeného tunelu by měla být tři metry.

 

Výše popsané překážky lze doma používat při cvičení psa navíc oproti hodinám na cvičáku, anebo v případě, že máte psa, se kterým si tímto způsobem chcete hrát.

 

 

Autorka: Andrea Ivaničová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?