VIDEO: Sylvie Willmsová, královna drezúry

4. srpna 2014

Milovníkům pompézních a propracovaných koňských show není jméno Sylvie Willmsové jistě neznámé. Tato žena totiž bezesporu patří k největším hvězdám koňské drezúry, která opustila sportovní kolbiště a přemístila se na jeviště, byť samozřejmě vystlaná pilinami, na kterých se koně stávají aktéry tajuplných i dramaticky pojatých scén a příběhů.

Willmsová zrozená pro koně

Není pochyb o tom, že Sylvie Willmsová dnes patří k nejzářivějším hvězdám, jejíž vystoupení spolehlivě vyprodávají hlediště velkých hal, do nichž zavítali diváci chtiví velkolepých koňských show. A to plným právem. Její vystoupení se vyznačují precizností, propracovanou choreografií (dá-li se samozřejmě v tomto případě mluvit o choreografii), a především lehkostí, která bezpečně uhrane srdce všech diváků.

A není divu. Sylvie Willmsová, belgická rodačka, má už od svých útlých dětských let ke koním velmi blízko. Vždyť její rodiče, matka i otec, byli výbornými drezurními jezdci, kteří se pravidelně účastnili mezinárodních závodů.

Když byli Sylvii tři roky, dostala svého prvního poníka, aby se díky tomu stala něčím jako zázračným dítětem. Toto označení jistě není přehnané, protože již ve čtyřech letech úspěšně vystupovala se svým poníkem na velkých jezdeckých akcích a přehlídkách.

Už tehdy bylo jasné, že koně a tehdy teprve čtyřletá Sylvie patří neodmyslitelně k sobě.

Svůj věhlas získala Sylvie díky práci ve volnosti, v níž dosáhla skutečného mistrovství. Jak sama říká, základem úspěchu jsou hravá cvičení, která plně využívají přirozenou inteligenci koní.

 

Drezura koní na úrovni Grand Prix

Ale jelikož se pohybujeme na poli jezdecké drezúry, i když pojaté spíše umělecky než striktně sportovně či rigidně v duchu jezdecké vysoké školy, mají koně Sylvie Willmsové samozřejmě i drezurní výcvik na úrovní Grand Prix.

Ale vystoupení Sylvie Willmsové nejsou jen o precizně zvládnutých drezurních cvicích, i když samozřejmě při nich dojde rovněž na divácky vděčné levady či pasády. To, čím Sylvie Willmsová pokaždé bezpečně uhrane publikum, je praktická ukázka toho, jaké lze dosáhnout úrovně komunikace mezi člověkem a jeho koňským protějškem.

Při vystoupeních Sylvie Willmsové opravdu můžete mít pocit, že neexistují komunikační bariéry, takže koně a Sylvie Willmsová tvoří jeden harmonický celek.

 

Sylvie Willmsová hvězdou Apassionata

I proto byla Sylvie Willmsová v době, kdy v ní účinkovala, jednou z největších hvězd programu koňské show ´Apassionata´, kterou jsme mohli několikrát vidět i u nás v České republice.

O tom, že jsou vystoupení této legendy a hvězdy opravdu fascinujícím zážitkem, vás jistě přesvědčí i následující video.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?