Vitamínové a výživové doplňky pro kočky

8. července 2015

Všichni bychom chtěli své kočce přilepšit a udělat pro ni to nejlepší a každý to děláme po svém. Na dnešním přesyceném trhu je ale mnohdy těžké se vyznat. Máte-li obavy, že vaší kočce scházejí nějaké živiny, čtěte dál.

Kdy kočka doplňky potřebuje?

Nabídka na trhu má nejrůznější spektrum cenových i složkových relací. Můžete vybírat od nejlevnějších chemických, po přírodní a homeopatické přípravky. Obecně platí, že kočky krmené kompletními granulemi žádné další přikrmování nepotřebují, pokud netrpí nějakou nemocí, vadou, či nepatří mezi rizikové skupiny (koťata a staré kočky). Doplňky stravy jsou vhodné také pro kočky po prodělané nemoci nebo v rizikových obdobích jako je zima.

 

Na trávení

Pro všechny kočky a obzvláště pro ty, které jsou pouze doma, je vhodné kupovat podpůrné prostředky na trávení. Výrobou těchto doplňků se zabývá většina známých „kočičích“ firem. Prodávají se ve formě chutných, plněných polštářků nebo past a kočky s jejich příjmem nemají žáden problém. Pomáhají natrávit chlupy, které kočka přijímá, když se myje a snižují četnost zvracení u koček.

 

Aby kočku nebolely kosti

Kočky, které jsou celé dny aktivně venku, kočky v období porodu a starší jedinci určitě ocení doplňky na kosti. Seženete je v každém zverimexu nebo na veterině. Obvykle obsahují zvýšený obsah vápníku, chondroitinu a podpůrných minerálů pro tvorbu chrupavek. Inu, pružná kočka musí pružnost někde čerpat.

 

Vitaminy pro kočky od A do Z

Vitaminy obvykle kočkám chybí jen výjimečně, jejich celodenní slunění na sluníčku a obvyklá strava s občasným úlovkem venku jim poskytnou vše potřebné. Přesto i v téhle oblasti farmakologie nezahálí a tak můžete sehnat přípravky především na posílení imunity (vitamin C) nebo pro lesklejší srst (vitamín B, selen). Bytové kočky mohou občas postrádat vitamín D (získávaný ze slunce). Většinu nedostatkových vitamínů můžete také doplnit přirozenou stravou – v játrech a ostatních vnitřnostech v syrovém stavu se ukrývá dostatek vitaminu A (důležitý pro tvorbu bílých krvinek), železa a cholinu pro správnou funkci jater, stejně jako kyseliny listové, která hraje významnou roli při obnově buněk a tvorbě DNA.

 

Přirozeným způsobem

Většina doplňkových přípravků se dá sehnat do 1000 Kč, pokud ale nechcete svou kočku přecpávat chemií a utrácet, lze většinu nedostatků nahradit i přirozenou stravou. Významné jsou také bylinky. Asi nejznámější užívanou bylinkou je tzv. šanta kočičí, která zbaví kočku stresu a nervového napětí a vaši kočku vyloženě rozveselí. Na srst je dobrý heřmánek, ostropestřec pomáhá lepšímu trávení a správné funkci jater a žlučníku. Určitě je ale vhodné probrat se svým veterinářem, zda vaše kočka něco podobného potřebuje. Předávkování vitaminy je mnohdy ještě tíživější a obtížnější než jejich nedostatek!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?