Vítězka Velké Pardubické 2012

4. listopadu 2012

Letos se Velká Pardubická konala v sobotu 13. října. Jel se 122. ročník a kvalifikovalo se 23 koní. Do cíle dojelo 15 koní a jako první dojela celkem neznámá hnědka Orphee des Blins s žokejem Janem Faltejskem.

 

 

Druhý skončil Ronino s žokejem Jiřím Kouskem a třetí Tiumen s Josefem Váňou st. Klisna Orphee des Blins závod vyhrála téměř stylem start cíl, což je u takového závodu jako je Velká Pardubická dost neobvyklé. Závod má totiž na délku 6900 m a je v něm 31 překážek. Nestačí v něm jen rychlost, ale kůň musí mít velkou vytrvalost a tu rozhodně Orphee des Blins má.

 

V roce 1909 dokonce žádný kůň neprošel cílem tohoto velkolepého závodu. Velká Pardubická se také mnohokrát nekonala. Vítězství v tomto velkolepém závodu, který se koná již od roku 1874 musí udělat jezdci velkou radost a zvítězit ještě stylem start cíl to ta radost musela být dvojnásobná.

 

Žokej Faltejsek dokonce prohlásil: "Akorát jsem se obával, jestli jedu tou správnou cestou. Neslyšel jsem ani šustění trávy, ani soupeře." Klisna Orphee des Blins je hnědka narozená roku 2002 10. května. Žije ve stáji DS Pegas. Jejím trenérem je Wroblewski Grzegorz Witold a majitelem je Cahu G. Suc.

 

Celkem má klisna za sebou 20 startů, z toho 6 vítězství. Škoda jen, že tato klisna je již 10 a pokud ji její trenér nebude chtít zabít vyčerpáním, bude startovat ve Velké Pardubické už jen dvakrát, třikrát maximálně čtyřikrát. Tato klisna však svým vítězstvím všechny ohromila.

 

 

 

 

Přidáno: 38 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?