Voříškiáda - radost i zklamání

19. června 2012

Tak jsme se konečně dočkali!! Zúčastnila jsem se s naší border kolií první veřejné akce, voříškiády. U nás se konala letos poprvé, také to bylo vidět, organizace trošku zaostávala, ale vše od začátku.Konala se letos v červnu a to bylo Sávě teprve necelých 5 měsíců, a tak jsem si říkala, jestli má vůbec cenu to jít zkusit. Na druhou stranu, proč ne? Vždyť o nic nejde, setká se s jinými pejsky a zjistím, jak se chová i v jiné společnosti. Nejprve jsme se přihlásili, zaplatili startovné a dostali startovní číslo (č. 15).

 

Do začátku zbývala nějaká ta chvilka, a tak jsme se Sávinkou zkoušeli překážky. Měla možnost si vyzkoušet zdolání áčka, přeskok přes překážku, proskok kruhem a kladinu. Musím říct, že jí všechno šlo přímo bravůrně! Na druhou stranu, které border kolii by to nešlo?

 

Jakmile pořadatelka vyhlásila začátek, všichni jsme se podle startovních čísel seřadili kolem kruhu a mělo následovat předvádění pejsků v kruhu. Zde mě to trošičku zklamalo. Kruh byl čtverec a hlavně jsme se všichni dali do pohybu, ale ne uvnitř, chodilo se kolem!

 

Samozřejmě, že pejsci byli nervózní, když měli další psy metr před sebou i za sebou. Po několika minutách byla tato aktivita ukončena, všichni se rozešli a každý měl předvést již uvnitř kruhu, co je jeho pejsek „umí“. Je pravda, že někteří byli moc šikovní a secvičení, jindy se zase děti snažili ukázat, jak je pejsci ale vůbec neposlouchají.

 

Celkem bylo 30 dvojic a asi už u poloviny bylo vidět, že diváci ztrácejí zájem. Navíc celý den ošklivě pršelo, takže motivace moc velká nebyla. Následovaly různé disciplíny, které si jednotliví psovodi plnili během toho, co se ostatní snažili ukázat v kruhu. Jedna disciplína se jmenovala „najdi buřtíka“. Většina pejsků ji zvládala, jen Sávinka moc nezná, co to je buřtík, a tak jsme chviličku hledali.

 

Jo kdyby tam byl piškůtek, to by bylo něco jiného! Další disciplína spočívala v překonávání překážek: áčko, kladina, přeskok, proskok kruhem. To nám šlo samo. Nakonec je opět měli předvést jednotlivé „triky“, které pejsek umí. zbývalo jen počkat na vyhodnocení.

 

Trošku mě zamrzelo i to, že během vyhodnocování měly být ukázky se psy, bohužel topočasí nedovolilo, a tak se všech třicet soutěžících i s rodinnými příslušníky choulilo pod přístřeškem. Naštěstí ne moc dlouho, opět nás svolali ke kruhu a nastal závěr. Nejprve se losovala tombola, ceny byly spíše firemní a symbolické, nějaké šampony, barely na granule, papírové frisbee a podobně.

 

Po rozdání cen došlo na vyhlášení konečného vítěze. Celkem bylo několik kategorií: Voříšek šikula, sympaťák, atlet, divácký oblíbenec, Voříšek ze všech voříšků nejvoříškovatější a celkový vítěz. Vyhráli moc pěkné dvojice, získlai ceny, vyfotili se a jeli jsme domů.

 

Celý den jsem si užívala, Sávinka byla moc šikovná, chválili ji, že v 5 měsících toho hodně umí. I přesto nám to nebylo co platné. Musím se přiznat, že konečné vyhlášení výsledků mě velice zklamalo! Asi by se to nemělo říkat nahlas, ale dnes je opravdu vše jen o známých. Zajímavé, že vyhráli i ti, co se během celého dne bavili s pořadateli.

 

Jednu kategorii vyhrála čtyřletá holčička se psem, který jí neposlouchal, to ani nemohl, asi proto, že byla moc roztomilá. Ale já jsem doufala, že je to soutěž o psech. Neříkám, že máme typického voříška, jen nemá PP. A doufala jsem tedy, že bychom mohli vyhrát alespoň atleta, protože někteří pejsci na překážky ani nevlezli!

 

Ale asi jsem jen chtěla vyhrát… Někdy si prostě říkám, že když nemáte známé, nejste nic. Těšila jsem se a byla jsem zklamaná. Byla to prostě pěkná „rodinná“ soutěž…

 

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?