Vše nebylo tak pěkné, jak se zdálo

3. června 2011

Když Rekovi byly 2 roky, jeho minulí majitelé ho umístili do útulku. Měl se u nich moc dobře, jenže se stěhovali a na Reka už neměli místo.

 

 

První dny v útulku byly krušné. Byla zima a padal sníh. Byl začátek prosince. Rek si už pomalu zvykal na nové lidi a na ostatní pejsky. Zrovna postavili nové kotce, které byly vytápěné, takže v nich bylo v noci i přes den teplo. Do útulku se chodili o pejsky starat dobrovolníci, chodili s pejskama na procházky. Někteří jim dokonce dělali i teplé oblečky, donášely staré deky, staré polštáře i peřiny, které dobře hřáli.

 

Asi 14 dní před Vánocemi už pomalu začali chodit lidé, aby si pejska adoptovali. Přišel i starší pán, který se sháněl po nějakém poslušném pejskovi. Rek ho zaujal. Za pár dní si ho tedy vzal domů.

 

Rek se měl u něj moc dobře. Jeho nový pán mu nakoupil plno psích hraček, plno plyšáků... Velkých i malých. Chodil s Rekem na dlouhé procházky a měl ho moc rád. Jednou se jeho pánovi udělalo špatně. Měl horečku a tak bral nějaké léky. Po pár dnech mu bylo ještě hůř a tak si zašel k doktorovi. Ten ho poslala do nemocnice na rentgen. Tam mu zjistili, že má rakovinu a dávali mu maximáně 5 měsíců.

 

Přišel domů a byl z toho celý smutný. Vysvětlil Rekovi, že ho musí odvést do útulku a že je vážně nemocný. 14. ledna vzal Reka a odvezl ho do útulku, ze kterého si Reka vzal. Odnesl jim tam také všechny Rekovy hračky, pelíšky, deky. Rekovi se po něm moc stýskalo. Každou noc vyl a strašně moc tesknil.

 

Jeho pán měl jít na operaci a tak se s ním byl naposledy rozloučil. Rek jen nechápal, kam vlastně odchází, proč ho tam nechává, proč nemůže jít s ním. Asi za 14 dní si pro Reka přišel nový majitel. Všem sliboval, že se u něj bude mít dobře. Ale to bohužel nebyla pravda.

 

Reka přivázal na řetěz ke stromu a jednou týdně mu dal čerstvou vodu. Rek byl žíznivý a hladový. Byl vyhublý na kost. Neustále štěkal, protože chtěl jít pryč. Pryč z toho pekla, pořádně se napít a najíst. Jenže nikdo ho neslyšel. Byl se svým "pánem" daleko od lidí, někde uprostřed lesa. Jednou, zcela náhodou, šli kolem nějací lidé. Uviděli toho ubohého psíka.

 

"PODÍVEJ, TO JE NÁŠ REK!" Ano, byli to jeho první majitelé... Zavolali na policii a ti toho, co Reka týral zavřeli za týraní zvířat a manželé si Reka odezli zpátky a už ho nikdy nikomu nedali. Rek byl opět šťastný a majitelé také.

 

 

 

 

Přidáno: 60 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?