Vybavení a pomůcky pro kočku I.

26. září 2008

Útulnost kteréhokoliv domova spočívá ve značné míře v souladu vzhledu, umístění a funkčnosti předmětů. Každý příslušník rodiny - i kočka - spoluvytváří pocit domova vlastnictvím a používáním mnoha předmětů denní potřeby. Každá místnost a každý prostor bytu mají svoje poslání a určení, byt jako celek vyváří určité životní teritorium, které je jeho obyvateli hájeno. I když způsoby, jichž užívá k ochraně svého teritoria člověk, jsou poněkud odlišné od metod užívaných zvířaty, účel je stejný - zabezpečit je nejen proti nevítaným návštěvníkům, ale i vůči nežádoucím zvukům či pohledům zvenčí.

Požadavky, které klade na svůj domov člověk, se od požadavků kočky ničím závažný neodlišují. Byt, který zajišťuje bezpečnost, soukromí a útulnost pro svoje lidské obyvatele, může tytéž funkce plnit i pro kočku.

 

Je-li členem rodiny kočka, je i ona příslušnicí smíšené domácnosti a v podstatě požívá týchž práv jako její ostatní členové. Má i svoje povinnosti - především povinnost dodržovat určitá pravidla soužití. Rovnoprávné postavení kočky či kteréhokoli jiného zvířete v rodině je nutným předpokladem úspěšného chovu.

 

Případů, kdy domácí zvíře nezaujímá správné místo, je víc než dost. Není málo případů, kdy zvíře ovládá celou rodinu, někdy však naopak žije bez jakýchkoliv práv.

 

Rovnoprávnost kočky spočívá v tom, že nezapomínáme na její přirozené nároky - máme-li sami hlad, zajímá nás docela automaticky, zda nemá hlad i ona, vyžadujeme-li chvíli klidu a odpočinku pro sebe, uvědomujeme si, že tentýž požadavek mívá i ona. Rovnoprávnost kočky znamená to, že na ni pamatujeme v denním režimu, tak i v rodinném rozpočtu.

 

Je-li členem domácnosti kočka, potřebuje předměty denního použití, sloužící jen jí. Podstatné je, aby předměty byly praktické, funkční a vkusné.

 

Jídelní miska kočky má být pouze její a musíme ji udržovat čistou. To platí i pro místo odpočinku. I kočce musí domov zaručovat potřebnou míru klidu, bezpečí, pohodlí a vzájemné ohleduplnosti.

 

Kočka potřebuje poměrně málo předmětů k tomu, aby byla spokojená - o to více ji však záleží na příznivé atmosféře bez napětí a nejistot. Něco o tom, jaké věci kočka potřebuje konkrétně si řekneme příště...

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?