Výběr rasy štěněte

1. září 2012

Chtěla jsem napsat článek o něčem, co by možná i někoho zajímalo a byl by hodně často čtený, proto zkusím něco vymyslet na toto téma. Začnu třeba Zlatým retvívrem.

 

 

Podle mě je velmi veselý, dobře vychovatelný, miluje smysluplné zaměstnání, např. trénink v aportování a je velmi náročný na péči o srst. Hodí se nejvíce jako aportovací lovecký pes, ale i do domácnosti a k dětem. Budu pokračovat Dalmatinem, můžeme říci nadšený běžec elegán.

 

Dalmatin patří podle tradice také k ohařům, ale už dlouho se nechová pro lov a tak je teď více společenské plemeno. Je nekomplikovaný, někdy tvrdohlavý a trochu dominantní. U něj je hodně vysoká potřeba pohybu ale hodí se i pro úplné začátečníky.

 

Co třeba ale Labrador. Labradorský retvívr, učenlivý a aktivní pes. Samozřejmě. Je velmi přizpůsobivý, poměrně snadno se vychovává. Otevřená, veselá povaha, nehodí se jako hlídací a nebo dokonce i obranářský pes. Miluje vodu a miluje zaměstnání, miluje učení, a miluje aportování!

 

Pes je určitě pro začátečníky, řekla bych že potřebuje pracovat hlavou. A.. Ano! Pohyb je +- na střední potřebě. Když bychom pokračovali. Můžeme si říct něco třeba o Krommfohränderovi. Společenský pes, aktivní, veselý. Prostě pejsek k zulíbání. Hodně lidí si ho zamiluje kvůli vzhledu.

 

Jiný kvůli tomu že se hodí i do menších bytů. Je to hodně svéhlavý psík. Má sklon ke štěkání. Je ale více pro aktivní lidi, a potřebuje zaměstnání a výchovu. Můžeme jít dál. Například k Yorkšírkovi. Yorkšírský teriér byl vyšlechtěn k lovění myší, ale teď je používán převážně jen na gauč a na procházky.

 

Moc lidí s ním nic moc nedělá. Já osobně si myslím, že se hodí k Stopě. Ale je malinký. Což je jeho výhoda i nevýhoda. No. Jednoduše řečeno. Je to aktivní pes, rád se učí, a je náročný na péči o srst. Pokud ho teda neostříháte. Nepotřebuje příliž pohybu a je vhodný i do malých bytů.

 

A poslední plemeno, o kterém si řekneme nějakou maličkost je Sibiřský husky. Potřebuje hodně pohybu a je to spíše pes pro Specialisty. Takže začátečníci a pokřočilý. Nono. Opatrně. Husky je bezpochyby krásný pes, ale není zrovna snadné ho chovat.

 

Je přátelský, ale nedá se snadno vychovat ke spolehlivé poslušnosti. K tomu přistupuje také vyhraněný lovecký instinkt. Volné pobíhání je proto málokdy možné. Jako pes do saní, má ale vysokou potřebu pohybu, jak jsem psala na začátku. Proto bychom s ním měli pravidelně běhat nebo jezdit na kole. Nejlépe se ovšem cítí mezi svými zapřažený do saní.

 

Tímto plemenem bych tento článek ukončila. Pokud se vám článek líbil, můžete ho ohodnotit. Pokud by jste chtěli "pokračování", můžeme si říct něco o Beaglovy, Bílým švýcarským ovčákem, Čuvačem, Jezevčíkem, Borderce, Jack Russellovi a Výmaráčkovi. Samozřejmě pokud chcete i jiné plemeno není problém. Ale s těmito mám nejvíce zkušenosti.

 

 

 

 

Přidáno: 70 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?