Výcvik hříbátka

2. února 2014

Ahoj, chtěla bych se s vámi podělit o příběh mého koně.

Když jsme jí koupili, bylo jí 8 měsíců. Byla strašně zanedbaná vůbec se o ní nepečovalo , což je u hříbat velmi důležité, protože pokud se s hříbětem nebude zacházet tak jak se má, slušně a vlídně, může nám z mladého koníka vyrůst pěkný rebel a různé zlozvyky které se koník naučí v mládí , se v dospělosti hodně špatně odnaučují.
No ale zpátky k mému hříběti. Daysi je klisna narozená 8.4. 2010, a je to křížený hafling s arabem... Jak už jsem říkala, byla hrozně zanedbaná a trvalo nám rok než jsem ji dostali do normálu ( jako vzhledově).Spoustu lidí (kteří mají tu možnost) trénují koně v kolbišti s profesionálními trenéry se speciálními postroji. Já tu možnost neměla, u nás se nedá ani kde trénovat, protože bydlím ve vesnici kde jsou jen kopce a žádná rovina ,na které bych si něco mohla postavit.
Koně mám dva a proto bylo velice obtížné toho menšího vycvičit, nedali se od sebe oddělit takže bylo nemožné chodit s každou zvlášť. Já jezdila na té starší ( Sawanna 9 let Hannoverák X Anglický plnokrevník) a taťka chodil s Daysi na vodítku pěšky, (ani se nedá spočítat kolik km nachodil ale stálo to za to ;) ).Občas Daysi pustil na louce a čím byla starší tím mazanějíš a nenechávala se chytat, ale nikdy se od nás nevzdálila na víc jak 20 metrů neutekla...
Když jí byl rok a pul, pořídili jsme jí podsedlovou dečku a lonžovací obřišník ať už si zvyká na to že má něco na zádech. Vždy když jsme jí pustili tak vykopávala a skotačila. Sem tam jsme jí dávali na chvilku do tlamičky i udidlo vůbec jí to nevadilo . Když jsem se na ní poprvé svezla byli jí 2 roky . Vůbec jsem nečekala její reakci, myslela jsem že bude vyděšená , ale opak byl pravdou. Když jsem si na ní sedla, ( jen na podsedlovou dečku) vůbec nic se nedělo, stála jako přikovaná a vůbec jí to nevadilo, zkusila jsem jí pobídnout a normálně se rozešla i otáčky zvládala úplně v pohodě, jako kůň který už jezdí dlouhou dobu, Neměla jsem slov... vůbec jsem to nečekala ale byla jsem ráda. Ve 3 letech dostala sedlo a krásnou uzdečku. Na každou vyjížďku se moc těší a je hodně učenlivá, všechno pochopí během chvilky, pod sedlem mi nikdy nevykopla a nikdy neudělala žádnou lumpárnu která by mohla mít následky...
letos v dubnu jí už budou 4 takže to bude rok co jezdí pod sedlem. Dokázali jsem i bez pomoci kolbiště , trenéra, lonžky a ostatních drahých pomůcek vycvičit suprového koníka, a myslím že to stálo za to ! Jsem opravdu moc ráda že se to povedlo... Aby člověk dokázal vycvičit tímto způsobem koně,musí být trpělivý, a hlavně nikam nesmí spěchat, přece jen je to zvíře a některé věci u něj prostě trvají déle než je pochopí... Chce to čas a pevnou ruku :) ;)

 

Přidáno: 58 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?