Výcvik hříběte a obsedání: Jak na to???

1. srpna 2017

Výcvik hříběte může začít již v raném věku koně. 

Výcvik hříběte může začít již v raném věku koně. Musí si zvyknout nejprve na doteky lidí na různých částech těla. Nejdříve tělo, pak nohy a nakonec hlava. Dále musí přijmout ohlávku (může začít i s tzv.: hříběcí ohlávkou, která je lehčí a měkčí) a také fakt, že bude uvazován. Pokud toto zvládá a jsou mu alespoň tři roky, může se začít obsedat. Nejprve se naučí na obřišník, pak na sedlo. 

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Důležité je prokládat tento výcvik i lonžováním, aby si kůň zlepšil chody a ohebnost. Dále přichází jedna z nejdůležitějšícj částí - uzdečka a udidlo. Pro začátek je nejlepší jemné stihlové udidlo. Pak už přichází obsedání samotné. Koně nejprve uklidníme pomalým hlazením a uklidňujícím hlasem. Jakmile se kůň uvolní, nakloníme se ze stupátka nad něj a opřeme se mu hřbet, aby si zvykl na váhu na hřbetě. Pak opatrně a rozvážně nadedneme. Pokud se s koněm jako hříbět zacházelo dobře, neměl by mít s touto fází výcviku problém. Pak už jen pokračujeme ve výcviku, například drezuře. Je obsednuto!!!

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?