Výhody a úskalí používání psích botiček

4. listopadu 2011

Když jsme si pořizovali svého prvního vlastního psa, koukali jsme na jiné psy v botách jako na chudáčky, kterých majitelé "nemají rozum" a trápí je módními výstřelky.

 

 

Letos v srpnu jsme změnili názor. Ve výběhu se začli vysemeňovat traviny a sekačka trávníku ve výběhu v nedohlednu. Po zapíchnutí první osiny do meziprstí jsme měli kulhajícího psa na pravou přední. Příznaky byli hodně dramatické a běh na veterinu se psem v náručí následoval záhy. Tam byl ošetřen, ovázali mu packu až po loket. Sice trošku kulhal, ale jinak byl už večer veselý a nic mu nechybělo.

 

Pár dnů poté si zapíchl další osinu do meziprstí, tentokráte do levé zadní. Drama se už sice nekonalo, ale zas jsme se neprodleně dokulhali na veterinu, kde ránu vyčistili, prořízli a nic nenašli. Packu ovázali až po patičku a pes nám sotva chodil. Obě nohy obvázány, dosti vysoko podložené, no, nechodilo se mu dobře.

 

Než se doléčil, došla má trpělivost s trápením našeho čtyřnožce, a objednala jsem si přes e-shop botičky. Nechtěla jsme žádné neoprenové "fusakle", jako měli po zverimexech, ale pořádné botičky, s podrážkou, ať něco vydrží. Za dva dny dorazili. Měli jsme štěstí, velikost vyhovovala a tak nastalo nasazování.

 

Zapomeňte na spolupráci psa! Bez uplácení to nešlo. Pes ležel na boku v pelíšku, za každou nasazenou botičku dostal čtvrt piškotu. Moc se mu nasazování nelíbilo, ale ty piškoty mu za to nepohodlí stály. Pak se postavil a „šel“. Při každém pohybu pes poskakoval, jako kdyby se snažil vysočit z hluboké jámy plné bláta.

 

Zásoba piškotů byla dost velká, tak jsme si začli hrát na povely. Po asi 10-15 minutách a spoustě úlomků piškot si náš čtyřnožec uměl normálně sednout i lehnout, šel u nohy, normálně chodil i volně klusal a dokonce se botičkou i podrbal za uchem.

 

Šlo se ven. Reakce typu: „ A co se mu stalo, že má botičky?“ nebo „To jsou ale krásné botičky, proč je má?“ na sebe nenechali dlouho čekat. Na odůvodnění: „Měl osiny, musíme chránit tlapky.“, lidé slyšeli a hned chválili, jak v nich hezky chodí, že se to málokdy vidí. Ve výběhu se v nich i rozeběhl, předvedl plný cval, až jsem se bála, že mu botky ulítnou. Neulítly. Spokojeně se mnou chodil i po štěrkových chodníčcích, kterým se běžně vyhýbá a choval se naprosto přirozeně. Dokonce se v nich hrál i s jinými psy!

 

Mnoho našich známých nám řeklo, že nás obdivují, že ten jejich miláček by si to na nohy nedovolil nasadit. My si myslíme, že „naučila nouze Dalibora housti“...  O několik dnů později jsme s ním šli na výlet. Nasazení botiček a rozchození byli nezbytností. Ale už trochu spolupracoval. Bylo příjemně teplo, tak jsme to vzali podél vody, ať se může napít.

 

To jsem ještě netušila, že mu je ve těch botičkách pořádně teplo, protože se nemůže chladit přes polštářky, že to neudýchá. Ten had chlupatý mi vlezl po lokty a po kolena do vody, aby se tam napil. Z břehu by to asi nešlo, byl hodně pozvolný! Pes po chvilce přiběhl, břicho mokrý, v botkách čvachtalo, vysmátý byl jako lečo a konečně nechrochtal od tepla.

 

Boty dolů, packy vytřít do sucha, ranky vydezinfikovat iodovým perem a zkrátit vycházku, ať si neublíží. Ranky totiž ještě nebyly úplně zaceleny. Botičky schly dva dny. Neoprén se proti podrážce nedal tak dobře vyždímat... Mezitím si pejsek odvykl od chození v botách, ale na zimu se nám hodí.

 

Za mrazů jsme si všimli, že pokud mu je zima, zvedá jednu zadní packu a nechce na ni došlapovat. Vždy dostal vestičku a problém ustal. Vesta sice pomáhala, ale neřešila problém s tlapklama a kolikrát mu v ní bylo až moc teplo.

 

Botky se dají použít za velmi teplých a slunečných dnů. Můžou totiž ochránit psí polštářky před vlivy rozpáleného asfaltu. Kdo mi nevěří, ať si v létě sáhne na chodník a ponese svého psa, ať má i 50 kg.

 

Shrnu-li naše zkušenosti o psích botách, je zřejmé, že se dají využít prakticky celoročně, kdykoliv má pes problémy s polštářkama nebo má úraz na prstech.
Tepelně izolují odspodu, před horkem i zimou. Chrání před zasolenými plochami i před drobnými ostrými kamínky.

 

Jejich použití je doporučováno při pohybu psa na spevněném povrchu a při vysokohorské turistice, kdy chrání psa před stržením si polštářků. Pro koho je pes v botičkách módním výstřelkem, prosím. Pro mne je to pes zodpovědného majitele. Prevence je totiž vždy levnější než léčba.

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?