Vyjížďka snů

10. září 2015

Tento nezapomenutelný den začal odpoledne, když jsem dorazila do stáje a měla přijet nová klisna. Trenérka mi řekla ať se jdu převléknout "do jezdeckého" a pojedu ven s kamarádkou Viky. A tak jsem se převlékla a vyrazila za Viky do sedlovny, tam jsem ji ovšem našla s obkladem na noze.

Řekla mi že si zvrtla nohu, když kontrolovala výběhy zda jsou čisté. Běžela jsem to říct trenérce, a ta po krátkém váhání řekla osudovou větu, která mi přetočila celý den ,,OK, tak pojedeš na Goliasovi ven sama... Jó, a neber si sedlo za chvíli tady budou turisti.".
Golias je čistokrevný, pětiletý hřebec Hannoverského teplokrevníka. A se svými 180cm v kohoutku je nadpozemský. No prostě takový sen každého koňáka. ;)
Překvapivě jsem na ni zírala, zatímco ona už dávno kráčela dopustit koním vodu do žlabu. Na Goliasovi jsem už několikrát jela, ale vždy jen na jízdárně. A tak to začalo...
Vzala jsem si vodítko a šla pro Goliase do výběhu. Jeho výbeh je dva metry vysoký z masivního dřeva, aby nevyskočil, či neprobořil plot a neutekl ke klisnám.
Když jsem ho vedla do stáje byl jako andílek. Přivázala jsem ho k boxu a začala ho čistit. Byl naprosto poslušný, nohy zvedal a ani se po mě neoháněl jak mívá ve zvyku. Poté jsem šla do sedlovny pro jeho sytě modrou podsedlovou dečku, kurt a uzdečku s jeho novým udidlem Happy Mounth. V sedlovně jsem zjistila, že podsedlová dečka je ještě mokrá, protože se prala, takže jsem musela jen bez dečky. Tudíž jsem vzala jen uzdečku a běžela zpátky ke Goliasovi. Už mě vyhlížel a jakmile mě uviděl zařehtal. Z toho jsem měla ohromnou radost. :)
Když už měl uzdečku nasazenou, navedla jsem si ho k rampě, protože jsem neměla žádnou šanci se svými 165cm na něj vylézt. Když jsem na něm seděla bylo to zvláštní bez sedla, na hřebci a ještě bez doprovodu.
Jak jsme vyjížděli že stáje, už jsem viděla trenérku jak kmitá na jízdárně mezi koňmi a turisty. Jen jsem se pousmála a udělala si pár koleček s přechody z kroku do klusu s Goliasem, aby jsme si oba zvykli bez jet sedla.
Vyjeli jsme ven kolem pastvin, které byly zrovna prázdné a poté jsme vjeli do lesa. V lese jsme se chvilku prodírali mezi stromy, ale pak jsme vjeli na menší lesní cestičku kde jsme si i krásné zaklusali. Golias poslouchal nádherně, a tak jsem se rozhodla že vjedeme na louku a pokud tam nebudou kombajny tak si i zacváláme. A štěstí nám přálo a kombajny tam nebyly. Nejprve jsem ho pobídla do klusu a po chvíli i do cvalu, držela jsem do zbaleného ve cvalu a cítila jak podemnou "roste". Takže mi nezbývalo nic jiného, než navést ho na rovinku, pořádně se držet nohama, chytit se hřívy (samozřejmě ho pobídnout) a naplno ho pustit. Okamžitě se rozeběhl naplno a začal uhánět jako kdyby byl Anglický plnokrevník. ;)
Rovinka přešla v alej a ta nakonec končila jako polní cesta pro auta kde už nějaké stála.
Začala jsem ho brzdit a celkem rychle zareagoval a přešli jsme do rychlého kroku. Sjeli jsme z aleje a pomalu se vydali zpět do stáje, podívala jsem se na mobil a zjistila že jsme venku už dvě hodiny.
Jakmile začalo zapadat slunce, neodolala jsem a zastavila se uprostřed pláně a kochala se z přenádherného výhledu z ještě nádhernějšího koňského hřbetu.
Do stáje jsme dorazili ve svitu měsíce a slunce zároveň. Trenérka se zrovna bavila s holkama co dochází do stáje a my jsme tam v poklidu docválali. Tentokrát pomalým cvalem kdy se krásné zbalil na volně otěži, což mě hodně potěšilo. :D Všichni na nás trochu udiveně koukali, tak jsem se sklouzla z Goliasova hřbetu a v klidu jsem odešla do stáje bok po boku ss ním. Otěže jsem mu nechala na krku a ani se jich nedotkla, přitom se mnou šel jen tak.
Z tohoto jsem byla opravdu nadšená a od té doby jsme spolu absolvovali parkury, mé první cross-country, několik tréninků a zkoušíme úspěšně přirozenou komunikaci.
Toť vše... :)

 

Uděleno: 120 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?