Výlety se psem - Ostravsko

21. července 2014

Konečně přišly teplé letní dny. Slunce se rozhodlo zahřát „krutou zimou“ prokřehlou zemi a svádí svými paprsky vylézt z domu a něco podniknout. A není nic lepšího, než vzít svého psa s sebou! Přinášíme pro vás tipy, kam se svým hafanem na výlet. Tento díl zaměříme na tipy na vycházky na Ostravsku, příště projdeme okolí Prahy a Brna!

Ostrava není jen průmysl, vyražte se psem

I když se to na první pohled nezdá, Ostrava má mnoho krásných zákoutí! Můžete podniknout výlet se psem jen do krátkého okolí centra Ostravy a celý ráz krajiny se změní. Pro terénu neznalé je nejlepší zvolit okruh značený turistickými značkami města Ostrava. Jeden takový výlet začíná ve Lhotce, u autobusové zastávky linky 34, odkud se vine asfaltová cestička do útrob chladivého lesíka. Trasa má dohromady 11 km, víceméně po rovince, a nabízí jak asfaltové cesty, tak polní cestičky nebo stinný les. Červené značení vás provede kolem řeky Odry, kde můžete pozorovat stopy bobřího života nebo také k hospůdce s venkovním posezením, kde jsou psi samozřejmě vítáni. Jde o ideální výlet se psem v horkých letních dnech, při kterém se příliš nezapotíte, ale skvěle si odpočinete! Okruh končí na stejném místě, na jakém vás vstříc dobrodružství vyhodil autobus.

 

Po modré stezce se psem

Vydáte-li se po modrém značení ze srdce Ostravy – Hrabové, z ulice 17. listopadu, zavede vás stezka až do Pustkoveckého údolí, kde vy i váš pes jistě uvítáte možnost osvěžit se v pustkoveckém rybníku. Cesta pokračuje kolem hostince „U zlatého lva,“ což je nejstarší restaurace v Ostravě, postavena podél pradávné solné stezky do Polska. Po přechodu krátkým lesem se dostanete ke Hvězdárně Johanna Palisy a lesoparkem vás modrá stezka zavede do zámecké zahrady Bzeneckého lesa. Všude můžete samozřejmě i se psem. Vynoříte se na Náměstí Jana Nerudy, kde roste původem čínský strom, metasekvoj, o níž se soudilo, že je již několik desetiletí vyhynulým druhem dřevin. Trasa má dohromady 11 km, vesměs po rovince, vede městskými i lesními chodníčky a nabízí mnoho zajímavostí pro vás i vašeho psa!

 

Na co pamatovat při výletech

Ať již teploměr ukazuje méně či více stupňů, rozhodně přibalte láhev vody také pro svého psa. Pokud se dopravujete hromadnou dopravou, nezapomeňte i na náhubek, ať vaši túru nezkazí pokuta od policie. A máte-li času na rozdávání a chuti na nekonečné túry, rozhodně si kupte mapu a vyrazte někam naslepo! Krás ostravského okolí je mnoho a objevování se meze nekladou.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?