Výprava na srnky č.2

4. dubna 2012

Dnešní dobrodružná cesta opravdu stála za to. Začala tak nějak normálka. Tentokráte jsme vyrazily na trošku jinou trasu na místo, kde jsme byly včera a neměly jsem sebou tu fotící krabičku.

 

 

Protože se nám tam moc líbilo, vypravily jsem se na totéž místo i dnes. Po zdolání dvou rozlehlých polí jsme vstoupily do džungle, kde už bylo třeba zdolávat úplně jiný terén. Dolů do rokle a pak zase do kopce, přikrčit a někdy i skoro plazit. Jo to bylo dobrodrůžo. To není místo, kde najdete chodníček nebo cestičku. Je třeba počítat s tím, že skončíte s nějakým tím šrámem od trní, když ne rovnou s trnem v zadku nebo v kožichu.

 

Ta moje paňule je ovšem pro takové cesty jako stvořená. Jsou to výpravy, jaké právě milujeme. Řeknu Vám, že jsme si dnes tak přitom objevování špitaly, proč my se vůbec na takové cesty vydáváme a co z toho vůbec máme? To se asi těžko vysvětluje, jak říká panička.

 

Je to právě to neznámé, nepoznané a objevené. Když se před Vámi najednou objeví něco, co zkrátka jen tak nevidíte. Nedá se to popsat. To se musí zažít. Našly jsem v tom nerušeném koutě malý potůček, který se proplétal travou. Místy voda krásně protékala mělkým korytem a někde se rozšířila skoro do rybníčku a změnila se na vodu stojatou.

 

Právě ta rozmanitost poskytuje různým zvířátkům úžasné podmínky, kde se mohou třeba rozmnožovat. Panička říkala, že se tam musí náramně dařit například žabkám nebo vážkám, které takové vody potřebují právě k rozmnožení. Ovšem v létě pak také třeba komárům. Protože tam ale zase žije hodně ptáčků, tak i komáři jsou třeba, jako obživa právě pro ně.

 

Ti nám po celou cestu opět prozpěvovali nad hlavou ty nejkrásnější písně. Jak oni to ti drobečce dělají, že umí tolik písniček a nemají ani noty? Když jsme se protahovaly křovím kolem potoka, tak jsem narazily na dvě Kačenky a panička jednu stihla vyfotit. Natočila mi také výdejko,jak prozkoumávám terén.

 

Opět jsem se pěkně vyparádila a bezvadně si obarvila kožíšek a udělala pleťovou masku. Zase se na mě jen usmála a viděla jsem, že se vůbec nezlobí. Smála se tak od srdce a to mám na ní ráda. Však doma teče voda a řeknu Vám, ona na tom dnes nebyla o moc lépe. Také jsme v korunách stromu našly veliké ptačí hnízdo, ovšem už starší a opuštěné.

 

Když jsem vylezly z džungle, vydaly jsme se na další pole, kde jsme v ten čas vídaly naše stádo srnek. A ony na sebe nedaly dlouho čekat ani dnes. Kamarádi, to jsem ještě neviděla. Panička si mě zavolala a šeptala mi: "Febe, ke mně. Tiše a pomalu." A tak jsem šla vedle paničky a byla tiše jako pěna. Ovšem to nevím, proč mi říkala, když já jsem tiše vždy.

 

Napřed jsme se jen pomalinku přibližovaly ke stádu. Najednou šla panička do kolen a šla jakýmsi podivným kachním pochodem.Tak jsem pokračovaly několik desítek metrů. Stále jsem se držela u ní a najednou koukám a panička už leze po třech. Protože ve čtvrté tlapce drží fotící krabičku s prstem na spoušti. Ta ženská je vážně divoch. Už jsem si říkala, že chybí, aby se ještě začala plazit jako had, ale myslím, že k tomu se také dostane.

 

Po chvilce vždy trošku vykoukla a zase jsme se plazily. Najednou bylo stádo pár metrů před námi. Vůbec se nás nebály holky jedny. Panička tiskla spoušť. Já jsem se blížila stále více k nim a ani to s nimi nehnulo. Opět se vracím k paničce a znova jdu k srnečkám. Až když jsem si k nim mohla skoro přičuchnout, tak se daly na úprk. To nás ovšem neodradilo a opět jsme si je nadběhly. A tak ještě dvakrát.

 

Podařilo se udělat několik docela krásných fotek. Pak už nás měly zřejmě dost a tak se rozhodly ustoupit dostatečně daleko a my se vydaly na cestu domů. Byly jsem docela ucaprtané, a panička říkala, že se vzrušením skoro počůrala. Já se jí divím, taková veliká holka.

 

Moc se těšíme co nás čeká na našich dalších,teprve začínajících letošních toulkách. Vám všem přejeme krásný večer, dobrou noc a zítra bezva den plný dobré nálady.

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?