VYPRÁVĚNÍ PEJSKA KEVIKA – JAK NÁS NAŠLA STRAKATÁ KOČKA

27. října 2011

Jak Kimík rostl, byl čím dál chlupatější. Panička mu pravidelně stříhala drápky, aby neškrábal nábytek ani lidské ruce. Ale byl problém ho učesat. To se bránil, jako deset čertů, jak říká páník. A tak ho jednou naložili do auta a odvezli na veterinu.

 

 

Když se vrátili, začal jsem ňafat smíchy, náš diktátor byl ostříhaný! A protože ho zbavili kožichu najednou, byla mu zima. Seděl v kuchyni u topení a klepal se.
Ale ukázalo se, že panička počítala se vším. Vyndala ze skříně svetr a kocoura oblékla. A já znovu pištěl smíchy. A když potom páníci oblečeného Kima vyfotili a fotky poslali vetovi, chechtal se i on.

 

Jen kocour se nesmál. Seděl v kuchyni a dělal bubáka. Ale do rána si na život bez kožichu zvykl a začalo se mu to líbit. Najednou byl rychlejší a šikovnější, když mu nepřekážely chlupy. Mnohem víc času začal trávit venku a líbilo se mu to. Běhal po zahradě, lovil můry a travní koníky.

 

Jednou byl zase na zahradě a my s paničkou doma vařili. Panička vždycky kousek odkrojí a dá mi ochutnat. Najednou se venku začalo ozývat hlasité kocouří mrouskání. Panička reptala, že ti kocouři jsou k vzteku, kdo je má prý poslouchat. Tak šla ven, že je vyžene. Jenže tím křiklounem byl náš Kim! Seděl v záhoně a proti němu cizí kočka. Kocour řval a kočka si ho prohlížela. Bylo vidět, že se jí líbí. Když zahlédla paničku, tak utekla.

 

Druhý den tam ale byla zas. Kim ječel a kočka se předváděla a válela v kytkách. A panička se smála, že se kočina nějak spletla a že s kastrovaným kocourem moc štěstí neudělá. Ti dva se ale do sebe zakoukali. Dokázali si spolu hodiny hrát na zahradě a kočku úplně fascinoval Kimův huňatý ocas, který jediný mu vet neostříhal, takže Kim vypadal jako bílá veverka. Dokonce, když cizí kocouři zjistili, že je na naší zahradě mrouskavá kočka a začali obcházet kolem, Kim je vyháněl a kočka mu pomáhala. Taky jsem se k nim přidal a uzavřeli jsme dohodu o bratrství. Tak se k nám kočka nastěhovala.

 

Páníci se dohodli, že nám kočka vlastně vůbec nevadí a panička jí začala dávat ke dveřím misku s jídlem. Páníček vyrobil boudičku, aby měla kde spát, a nebyla jí zima, až se ochladí. Kim je šťastný. Má kamarádku, se kterou se může honit po zahradě, loví spolu můry a dělí se spolu o snídani, kterou jim teď oběma dává panička na schody.

 

Kočka se ukázala jako výborná myšilovka. Chytá myši, hraboše, donesla i potkana. Panička jí za to vždycky pochválí a chvíli na ní mluví a zdá se, že kočka rozumí tomu, že je chválena. Dívá se na paničku a odpovídá. Ale pohladit se nenechá, na to je moc plachá, no snad časem, říká panička. Myslím, že kočka má paničku ráda. Když se vracíme z práce, běží nám naproti a hlasitě mňouká a vítá nás.

 

Když jde panička krmit drůbež, kočka běží s ní a potom sedí na plotě a pozorně se dívá, co panička dělá. Jak říká panička, důležité je, že kočka neubližuje kuřatům. Je tak chytrá, že okamžitě pochopila, že i ty slepice patří k nám, když se o ně panička stará.

 

Páníci přemýšleli, jaké jí dát jméno. Strakatá kočka se k ní sice hodí, ale není to jméno pro kočku. A protože jí panička říká, že je divoška divoká, tak jí to zůstalo. Takže máme kočku Divošku.

 

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?