VYPRÁVĚNÍ PEJSKA KEVIKA - MIKULÁŠ

7. prosince 2011

Je pátý prosinec. Dneska chodí Mikuláš. Jsem zvědavý, jestli přijde i k nám. Panička musela ráno k doktorovi a páník, který si vzal dnes v práci volno, jel s ní. Mají totiž v plánu jet hned od doktora nakupovat do Pirny, možná do Drážďan.

 

 

Já musím být doma a hlídá mě mladý pán. Je mi trochu smutno a tak sedím u dveří a kníkám. Páník mě párkrát pohladil, ale já kňučím dál. Tak vzal vodítko a jdeme ven. Na louce spolu běháme, ale to vodítko nám překáží, i když je navíjecí. Tak mi mladý pán říká, že mě pustí, ale nesmím mu utéct nebo ho prý panička zabije… Vrtím ocáskem a pohledem slibuji, že neuteču.

 

Bez vodítka to je jiná zábava! Běháme po louce nahoru a dolů, chvíli honím já páníka a chvíli zase on mě. Nadšením štěkám, až mi přeskakuje hlas. Na smutek jsem úplně zapomněl. Najednou se otočím a páník nikde! Děsně jsem se leknul a první co mě napadlo bylo, že pes přece nesmí být sám na louce, alespoň panička mi to pořád opakuje. Musím honem běžet domů, dřív, než mě zmerčí někdo s flintou!

 

No jo, ale co mladý pán? Mám jít domů bez něj a nechat ho tady? A co když zastřelí jeho, když tu zůstane sám? To by mě panička asi nepochválila, že jsem na něj nedával pozor. Raději ho najdu, jsem přeci pes! Čenich zabořím do trávy a čuchám. Našel jsem stopu, tak po ní běžím, jak nejrychleji to jde.

 

Oběhnu balík sena a málem jsem do páníka naboural. On se mi schoval! Teď se hrozně směje a já na něj štěkám, protože mu musím vynadat, za tu nezodpovědnost. „No jo, tak už se nezlob“, říká páník a bere mě do náruče. Posadil mě na balík a sedl si vedle. Rozhlížím se kolem, jestli neuvidím toho s flintou a páník zatím s vervou ťuká do té věci, co se do ní většinou mluví.

 

Když jsme přišli domů, koukali jsme chvíli na televizi a páník někam telefonoval. Já byl unavený, tak jsem podřimoval a probudil mě až příjezd páníků. Vybalovali nákupy a mladý pán se smál, že prý vykoupili půl Německa. Odpoledne, jakmile se setmělo, začalo to venku bouchat a lítaly rachejtle. Oba páníci se sebrali a šli se podívat, co že se to děje.

 

Chvíli po tom, co odešli, zabouchal někdo na okno a do baráku vletěl HROZNÝ ČERT a za ním vkráčel Mikuláš. Čert hulákal, rachotil řetězem a v ruce držel pytel. Panička zaječela a dala se na útěk. To byl blázinec! Čert honil ječící paničku po domě, já ji chtěl bránit, tak jsem honil čerta a kousal ho do ocasu. Kim v koutě předstíral, že je kaktus a syčel, jak ucházející papiňák.

 

Jediný, kdo byl v klidu byl Mikuláš, který paničku nakonec zachránil. Panička slíbila, že bude celý příští rok hodná a dostala od Mikuláše nějakou krabičku, asi dáreček. Čert do toho pořád hudral a že prý "jen aby". Já jsem stále vrčel a tahal čerta za ocas, ale jemu se to asi líbilo, protože se tomu smál.

 

Najednou se začala smát i panička, i Mikuláš a panička běžela do ledničky pro nějaké pití. Mikuláš zatím vyndal skleničky a mě bylo divné, jak ví, kde je máme? Panička si s nimi připila a povídá: „Tak už se kluci odmaskujte, nebo toho psa klepne pepka!“ Já stále ještě visel čertovi na ocase!

 

Buch. Čertí kůže spadla na zem a vylezl z ní mladý pán! A z Mikuláše se vyklubal páník. Já jsem ještě chvíli tahal za tu čertí kůži, jestli tam není schovaný ještě někdo. Nebyl. A potom šla panička do ložnice a sundala punčochy, co tam už týden visí. Všechny nás podělila, páníci dostali ty velké a my s Kimíkem a Divoškou ty menší. Byly plné dobrot! Nacpal jsem si pupek a byl rád, že to všechno dobře dopadlo.

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?